Strona 1 z 1

Windows 10 wyłączenie wymuszonego restartu

: 09 lip 2021, 22:12
autor: lolasher
Aktualnie za serwer domowy służy mi zdobyczny laptop MSI z Windowsem 10 i VMware Workstation. Miałem nadzieję, że VMware powstrzyma restart, kiedy maszyny wirtualne są uruchomione, ale się przeliczyłem. Próbowałem zmieniać reguły grupy w ustawieniach administracyjnych i wygląda na to, że Windows Update kompletnie je ignoruje. Czy jest jakiś skuteczny sposób na powstrzymanie restartów bez kompletnego zepsucia aktualizacji? Chciałbym móc po prostu wybrać kiedy je zainstaluję jak w chyba każdym innym systemie operacyjnym.

Ewentualnie jeżeli jedynym skutecznym rozwiązaniem jest serwerowa wersja Windowsa, to czy da radę używać jej jak kompletnie normalną instalację dziesiątki? Korzystam z tego komputera także do streamowania prostych gier.

Windows 10 wyłączenie wymuszonego restartu

: 09 lip 2021, 22:41
autor: urban92
Można ubić po prostu usługę Windows Update.
lolasher pisze:Ewentualnie jeżeli jedynym skutecznym rozwiązaniem jest serwerowa wersja Windowsa, to czy da radę używać jej jak kompletnie normalną instalację dziesiątki?
Server 2019 po wyborze instalacji z GUI praktycznie nie różni się funkcjonalnie od Windows 10, nawet nie ma już potrzeby instalowania funkcji Desktop Expirence.