Dyskusja i wymiana poglądów o na temat szeroko pojętego oprogramowania.
Awatar użytkownika

BBB

Posty: 95
Rejestracja: 12 wrz 2011, 15:04
    Windows 8.1 Chrome

Post14 maja 2015, 10:40

Rozszerzyłem dzisiaj partycje z Windowsem 7 przez GParted. Ostrzegał, że po tym system może nie wstać oraz podał link do FAQ: http://gparted.org/faq.php
Jak powiedział tak się stało. Przy uruchomieniu pokazuje się "Error loading operating system" i nic więcej się nie dzieje. Próbowałem ratować boota przez wiersz poleceń na płycie Windowsa zgodnie z komendami: http://gparted.org/faq.php#faq-15
Pierwsze dwie zwracały, że nie mogły znaleźć określonego pliku, trzecia znajdowała jedną instalacje Windowsa i pytała się czy ją przywrócić. Po praktycznie każdej odpowiedzi działo się to samo: Nie można znaleźć określonego pliku.
Sformatowałem partycję instalatorem Windowsa i przywróciłem jej obraz Clonezillą. To samo się stało. Zmiana w wierszu poleceń natomiast jest taka, że pierwsze dwie komendy kończą się pomyślnie, natomiast ostatnia nie znajduje żadnych instalacji Windowsa.

Używałem "Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia", wydawało mu się, że coś naprawił lecz nic się nie zmieniło. Było to przed formatem.
Obrazek

Awatar użytkownika

robi_10

Zasłużony użytkownik
Posty: 933
Rejestracja: 12 wrz 2011, 18:38
Lokalizacja: Gdynia
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post14 maja 2015, 13:40

Jak zmniejszałem partycję Windowsa z poziomu Linucha, to po takiej operacji wprawdzie nie miałem info o braku systemu, tylko Win przy każdej próbie odpalenia wywalał BSOD'a. Puściłem z płytki instalacyjnej z poziomu wiersza poleceń chkdsk /f dla partycji z Windowsem, i się naprawiło. Może i tutaj pomoże, a dopiero później próbuj przywracać bootloader.

Awatar użytkownika

BBB

Posty: 95
Rejestracja: 12 wrz 2011, 15:04
    Windows 8.1 Chrome

Post14 maja 2015, 17:55

W diskpart'cie odkryłem, że partycja ta jest ustawiona jako niewidoczna, przez co "bootrec /rebuildbcd" jej nie widzi, za to płyta Windowsa już tak, mimo to nie udaje jej się naprawić problemu.
Próba odkrycia w diskpart kończy się

Kod: Zaznacz cały

Błąd Usługi dysków wirtualnych:
Nie odnaleziono obiektu.
EDIT:
Po odkryciu przez GParted nadal jest jako ukryta. Reszta też bez zmian.
Obrazek

Awatar użytkownika

BBB

Posty: 95
Rejestracja: 12 wrz 2011, 15:04
    Windows 8.1 Chrome

Post14 maja 2015, 19:09

Progres progres. Zmiana ID partycji w diskpart'cie przez

Kod: Zaznacz cały

SET ID=ebd0a0a2-b9e5-4433-87c0-68b6b72699c7
sprawiła, że bootrec widzi instalacje windowsa, lecz za to jest

Kod: Zaznacz cały

Nie można odnaleźć żądanego urządzenia systemowego.
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości