Dyskusja na temat gier dla PC, konsol i urządzeń mobilnych.
Awatar użytkownika

TheMediator95

Posty: 468
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:35
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post03 lis 2011, 15:33

To znaczy że komputer jest najlepszą jednostką do gier, natomiast konsola została stworzona przez człowieka tylko i wyłącznie dla kasy i niepotrzebnie. Konsola nigdy nie osiągnie takiej wydajności co komputer więc nie wiem czego nie rozumiesz ??

Awatar użytkownika

pc.qwerty

Zasłużony użytkownik
Posty: 3276
Rejestracja: 01 lip 2010, 12:28
    Windows 7 Opera

Post03 lis 2011, 15:39

Teraz rozumiem, ale całkowicie się nie zgadzam. Najlepszy PC złożony z myślą o graniu pozwoli ci grać w nowe gry na wysokich detalach przez 2 góra 3 lata od momentu zakupu. Konsole zaś są bardziej "długowieczne" pod tym względem. Jeśli chodzi o wydajność to też kiepski argument, bo swego czasu (zanim sony zablokowało linuxa) całkiem popularne było składanie klastrów... właśnie z konsoli PS3.
There is no cloud. It's just someone else's computer.

Awatar użytkownika

TheMediator95

Posty: 468
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:35
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post03 lis 2011, 16:16

To się musimy pokłócić :) ...
Od samego początku jako takiego komputera były na niego tworzone podstawowe gry (Nie mówię tu o wielkich kalkulatorach zajmujących trzy pokoje) dopiero potem wymyślili konsole po to żeby trzepać kaskę na biednych obywatelach. A jak by nie patrzeć konsola nigdy nie dorówna komputerowi na dzisiejsze czasy pod względem technicznym (konsola nigdy nie będzie miała takich możliwości graficznych co komputer). Jeszcze jedną kwestią jest to że z tego co mi wiadomo (Ale nie jestem pewien) na konsoli nie pograsz sobie w jakiekolwiek strategie typu Twierdza czy the Settlers i wiele innych (Co potwierdza moją tezę na to że konsola jest zbędna). Uważam że bardziej opłaca się kupić komputer za 3000zł niż konsolę za 1200zł + Telewizor (Bo na konsoli możesz tylko grać, a na komputerze możesz zdziałać naprawdę o wiele więcej niż na zwykłej konsoli). No ale wśród ogółu społeczności utrwaliła się teza że to konsola jest do gier, a nie komputer (Rzeczywiście tak jest, konsola jest do grania bo do niczego innego jej się nie wykorzysta) , ale chyba nikt nie zadał sobie pytania co jest lepsze, który z tych sprzętów tak naprawdę ma większe możliwości – Odpowiedź nasuwa się sama Komputer.

Awatar użytkownika

pc.qwerty

Zasłużony użytkownik
Posty: 3276
Rejestracja: 01 lip 2010, 12:28
    Windows 7 Opera

Post03 lis 2011, 16:37

To się musimy pokłócić
Nie ma problemu :trollface:
Od samego początku jako takiego komputera były na niego tworzone podstawowe gry (Nie mówię tu o wielkich kalkulatorach zajmujących trzy pokoje) dopiero potem wymyślili konsole po to żeby trzepać kaskę na biednych obywatelach.
tl;dr teoria spisku
A jak by nie patrzeć konsola nigdy nie dorówna komputerowi na dzisiejsze czasy pod względem technicznym (konsola nigdy nie będzie miała takich możliwości graficznych co komputer).
Na dzisiejsze czasy nie musisz zmieniać co 2 lata części w konsoli żeby odpalić nowe tytuły.
Jeszcze jedną kwestią jest to że z tego co mi wiadomo (Ale nie jestem pewien) na konsoli nie pograsz sobie w jakiekolwiek strategie typu Twierdza czy the Settlers i wiele innych (Co potwierdza moją tezę na to że konsola jest zbędna).
Tu nie zaprzeczę, oprócz tego w nawiasie :>
Uważam że bardziej opłaca się kupić komputer za 3000zł niż konsolę za 1200zł + Telewizor (Bo na konsoli możesz tylko grać, a na komputerze możesz zdziałać naprawdę o wiele więcej niż na zwykłym PC). No ale wśród ogółu społeczności utrwaliła się teza że to konsola jest do gier, a nie komputer (Rzeczywiście tak jest, konsola jest do grania bo do niczego innego jej się nie wykorzysta) , ale chyba nikt nie zadał sobie pytania co jest lepsze, który z tych sprzętów tak naprawdę ma większe możliwości – Odpowiedź nasuwa się sama Komputer.
Jeśli chodzi o ceny:
Najtańszy X360 to ~300zł http://allegro.pl/xbox-360-arcade-lt-2- ... 29892.html
PS3 ~600zł http://allegro.pl/playstation-3-40gb-cl ... 06624.html
Wii to z kolei ~270zł http://allegro.pl/nintendo-wii-pelen-ko ... 63039.html
Ja się tych 1200zł za konsolę doliczyć nie mogę. "Komputer za 3000zł" to pusty slogan, w tej cenie możesz kupić lipnego gotowca albo samemu coś złożyć. Tak więc nie ma czego porównywać.

I tak, konsola JEST do grania. Ty chcesz grać. Więc kupisz konsolę, a do innych rzeczy wykorzystasz komputer.
Chcąc latać, kupisz sobie samolot. To prawda, że rower jest tańszy w eksploatacji i o wiele prostszy w obsłudze. Do latania jednak nadaje się kiepsko.
There is no cloud. It's just someone else's computer.

Awatar użytkownika

Ult1me

Administrator
Posty: 2415
Rejestracja: 05 sie 2008, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post03 lis 2011, 16:39

Mediator14 pisze:To się musimy pokłócić :) ...
Od samego początku jako takiego komputera były na niego tworzone podstawowe gry (Nie mówię tu o wielkich kalkulatorach zajmujących trzy pokoje) dopiero potem wymyślili konsole po to żeby trzepać kaskę na biednych obywatelach. A jak by nie patrzeć konsola nigdy nie dorówna komputerowi na dzisiejsze czasy pod względem technicznym (konsola nigdy nie będzie miała takich możliwości graficznych co komputer). Jeszcze jedną kwestią jest to że z tego co mi wiadomo (Ale nie jestem pewien) na konsoli nie pograsz sobie w jakiekolwiek strategie typu Twierdza czy the Settlers i wiele innych (Co potwierdza moją tezę na to że konsola jest zbędna). Uważam że bardziej opłaca się kupić komputer za 3000zł niż konsolę za 1200zł + Telewizor (Bo na konsoli możesz tylko grać, a na komputerze możesz zdziałać naprawdę o wiele więcej niż na zwykłej konsoli). No ale wśród ogółu społeczności utrwaliła się teza że to konsola jest do gier, a nie komputer (Rzeczywiście tak jest, konsola jest do grania bo do niczego innego jej się nie wykorzysta) , ale chyba nikt nie zadał sobie pytania co jest lepsze, który z tych sprzętów tak naprawdę ma większe możliwości – Odpowiedź nasuwa się sama Komputer.
Za 1200 zł dostajesz PS3, które ma wielordzeniowy (8 rdzeni!) procesor PowerPC i GF7900GTX, o ile dobrze pamiętam. To ma wydajność bijącą nasze obecne kompy na głowę... Jak Ci się trafi konsola ze starym firmware to kupuj i wgrywaj linuksa. To ma kopa.
Komputery:
Spoiler
Laptop (mój główny komputer): Acer Aspire 5750G | Intel Core i3 2330M (Sandy Bridge) 0.8-2.2GHz | Intel HM65 | 6GB RAM DDR3 | Intel HD Graphics 3000 + nVidia GeForce GT540M (nVidia Optimus) | Crucial MX100 256GB SSD | Broadcom 802.11n Network Adapter | Broadcom NetLink Gigabit Ethernet | Realtek ALC269 (+Dolby Advanced Audio)

Laptop służbowy: HP ProBook

Komputer brata (mój stary): Intel Pentium DualCore E6300 (2x 2.8@1.6-3.25 GHz EIST, 64bit, Intel-VT) | Gigabyte EP43T-UD3L (P43, ICH10) | 2x2 GB RAM DDR3 1066MHz GoodRAM | Palit GeForce GT220 | 2x500 GB (Seagate + SpinPoint F3)

Stacja do napraw: Intel Pentium 4 630 (3.00@2.43 GHz, 64bit, HT, Prescott) | ASUS P5GPL (Intel i915, ICH6) | 2x512 MB RAM DDR1 Kingston (PC-3200) | Gainward GeForce 7300 GT 256 MB DDR2 | jakiś dysk :)

Komputer na części: Intel Pentium III 600 MHz Slot 1 | ASUS P3B-F | 128 MB SDR SDRAM | GeForce 2 MX400 (?) | Seagate 8.4GB PATA

Lumia 625
Dowódca Grupy Odwetowej Mafii C-QUAM, łączącej fanów fal długich, średnich i krótkich, nak***iania kabli j**anych, France Bleu Alsace, The Mighty KBC, Voice of Korea, Warszawskiej Radiostacji Centralnej z najwyższym masztem świata Konstantynowie koło Gąbina, oraz Radiowego Centrum Nadawczego z prawie najwyższymi masztami w Solcu Kujawskim

Awatar użytkownika

TheMediator95

Posty: 468
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:35
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post03 lis 2011, 16:45

Dobrze, porównaj sobie np. jak w temacie GTA 4 na maksymalnych ustawieniach graficznych na komputerze i na maksymalnych w na konsoli która jest ograniczana przez telewizor i samą siebie. A komputer nie.. jest wolny jak ptaszek :)

Awatar użytkownika

pc.qwerty

Zasłużony użytkownik
Posty: 3276
Rejestracja: 01 lip 2010, 12:28
    Windows 7 Opera

Post03 lis 2011, 16:46

W jaki sposób telewizor ogranicza konsolę? :>
There is no cloud. It's just someone else's computer.

Awatar użytkownika

TheMediator95

Posty: 468
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:35
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post03 lis 2011, 16:48

Graficznie ...

Awatar użytkownika

pc.qwerty

Zasłużony użytkownik
Posty: 3276
Rejestracja: 01 lip 2010, 12:28
    Windows 7 Opera

Post03 lis 2011, 16:51

No to lepiej zmień monitor bo ci ogranicza grafikę w komputerze :trollface:
There is no cloud. It's just someone else's computer.

Awatar użytkownika

TheMediator95

Posty: 468
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:35
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post03 lis 2011, 16:53

To chyba coś innego bo monitor trochę inaczej wyświetla grafikę na powierzchni wyświetlacza z tego co mi wiadomo...
Stań 5cm od monitora i Stań 5cm od Telewizora i porównaj jakość :)

Awatar użytkownika

pc.qwerty

Zasłużony użytkownik
Posty: 3276
Rejestracja: 01 lip 2010, 12:28
    Windows 7 Opera

Post03 lis 2011, 16:54

Rozwiń myśl.
Nawet jeśli to co odbierasz oczami jest inne na monitorze i telewizorze (nie wiem jak ale niech będzie :>) to nie wpływa to przecież na wydajność komputera/konsoli a to właśnie o to się w tym temacie rozchodzi..
There is no cloud. It's just someone else's computer.

Awatar użytkownika

PisarzKsiazkowicz

Moderator
Posty: 2149
Rejestracja: 27 sty 2010, 7:53
    Linux Opera

Post03 lis 2011, 16:56

Nie zgodzę się.
Komputery powstały do PRACY, nie do GRANIA. To maszyny do wykonywania obliczeń, których pierwotnym celem było służenie naukowcom, a potem trafiły do zwykłych ludzi, używane wtedy do pracy biurowej. Oczywiście z czasem zaczęły powstawać gry, bowiem odkryto w nich potencjał do marnowania potencjału na wykonywanie w gruncie rzeczy nieistotnych obliczeń, by zapewnić użytkownikowi rozrywkę. Inaczej sprawa miała się z konsolami, które są również komputerami, lecz zaprojektowanymi WYŁĄCZNIE do gier. Rzadko wychodzą nowe modele, dzięki czemu raz zakupiona, pozwala na granie w najnowsze tytuły przez najbliższe kilka lat bez żadnych ulepszeń. W dodatku jest to sprzęt, który rzadko zawodzi (przyjmując, że nie grasz na niej młotkiem), a obsługa jest mocno intuicyjna i uproszczona. To miała być namiastka komputera dla mas, które i tak nic innego nie potrafią na nim robić, taka prawda.

I przykro mi, ale popieram przedmówców - KONSOLA = sprzęt stworzony do grania. KOMPUTER = sprzęt stworzony głównie do pracy, teraz zazwyczaj ten drogi i nowoczesny sprzęt marnuje się do przeglądania Fejsbóka i obsługi GG10 (które wykorzystuje 3/4 mocy komputera tak btw).

Awatar użytkownika

TheMediator95

Posty: 468
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:35
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post03 lis 2011, 16:57

No chyba właśnie teraz trochę zmieniliśmy temat i nie rozmawiamy już o wydajności tylko o jakości wyświetlania na monitorze (komputer) i telewizorze (konsola).
Chyba że nie wiem o czym piszę...
//EDIT
Pisarzu jak sam zauważyłeś komputer ma potworną moc którą w pełni wykorzystują współczesne gry. Oczywiście nie mam tu na myśli że komputer jest stworzony tylko do grania bo mam na myśli to że komputer jest urządzeniem wielofunkcyjnym i powinien być w XXI w stosowany do wszelkich zastosowań. Pisząc komputer mam na myśli ten komputer który znamy z życia codziennego (PC, Laptop) bo jak sam zauważyłeś konsola to też pewien rodzaj komputera, pisze to żeby nie było rozbieżności.

Awatar użytkownika

PisarzKsiazkowicz

Moderator
Posty: 2149
Rejestracja: 27 sty 2010, 7:53
    Linux Opera

Post03 lis 2011, 17:12

Jak się chce grać, to się kupuje konsolę i tyle w temacie. Przeciętnemu człowiekowi wystarcza konsola + netbook do przeglądania Fejsbóka (chociaż z GG10 trzeba zrezygnować, bo na słabszym od i7 nie ruszy pewno :trollface:).

Btw. co Ci szkodzi podpiąć monitor do konsoli? Ew. wyposażyć się w telewizor Full HD a nie kwadratowy kineskop sprzed pięciu lat.

Awatar użytkownika

TheMediator95

Posty: 468
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:35
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post03 lis 2011, 17:14

Wiesz że na to nie wpadłem.. :) Chyba mnie masz :przestraszony:
No ale generalnie taka jest ostateczna prawda kto chce grać i tylko grać to konsola. Jeśli ktoś jest bardziej ambitny to komputer.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Captain i 1 gość