Projekty wykonane przez naszych użytkowników. Jeżeli robisz jakąś aplikacje lub mod to pochwal się tutaj.
Awatar użytkownika

urban92

Administrator
Posty: 5727
Rejestracja: 06 lut 2008, 22:25
Lokalizacja: Michalin, gdzieś w Polsce
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post01 sie 2011, 20:37

Longhorn XP M3F

Obrazek

1. opis ogólny

Minął rok od ostatniej dużej aktualizacji projektu, wiele osób pewnie myślało ze został on zarzucony, jednak w rzeczywistości powoli i spokojnie pracowałem nad następną wersją. Dzięki temu że miałem dużo czasu w nowej wersji znajduje się spora liczba zmian i poprawek błędów. Zapraszam do prezentacji najnowszej wersji tej jedynej w swoim rodzaju modyfikacji stworzonej z pasją.

Zastanawiacie się pewnie co oznacza literka "F" w nazwie. To wynik zmiany w nazewnictwie wersji. Przestałem się pierdzielić z numerami buildów bo sam już nie ogarniam ile razy robiłem obraz wim przy tworzeniu. Kolejne wersje systemu będą oznaczone po prostu kolejnymi numerkami (M3, M4 itd.) a ostatnia litera będzie oznaczała czy jest to wersja finalna "F", testowa "T", czy inna np. technology preview "TP", zip "Z" itd.

Dzięki zmianie nazewnictwa i sposobie tworzenia (teraz sterowniki pamięci masowych integruje przed robieniem sysprepa) mogę bardzo szybko i sprawnie wydawać kolejne wersje (pod warunkiem że będzie mi się chciało i będę miał co w nich zmieniać :chytry: ). Przez tyle czasu zdążyłem wszystko sobie oskryptować tak bardzo że zrobienie syspepa i zwimowanie wraz z wywaleniem plików tymczasowych do tylko kilka kliknięć myszą.

Jak widać wersja ta jest pierwszą którą mogę uznać za ukończoną i nadająca się do instalowania jako normalny system a nie tylko jako ciekawostkę czy obiekt do testów. Mimo wszystko proszę użytkowników techvortalu żeby przetestowali system zanim rozpocznę wielki podbój internetu naszym towarem eksportowym :hyhy:

2. Środowisko startowe Wiadro LE

Temu podsystemowi poświęcam cały podpunkt bo jest o czym mówić. Uznałem że do uruchomienia instalatora LHXP typowemu użytkownikowi nie są potrzebne te wszystkie narzędzia które drastycznie zwiększają za to rozmiar pliku ISO. Stworzyłem więc naprawdę lekką wersje systemu Wiadro OS 5.1. Usunąłem wszystko co osobie chcącej tylko zainstalować system jest zbędne (np. obsługę sieci i explorer) pozostawiając komponenty niezbędne do poprawnej instalacji systemu (np. sterowniki SATA). Pozostawiłem odpalany z linii poleceń prosty menedżer plików z NT4 dzięki któremu będzie można operować na plikach i bootsect.exe żeby można było przywrócić bootloader (bo konsoli odzyskiwania też nie ma już). Wiadro Lite zawiera też sterowniki exFAT.

Dzięki temu samo środowisko startowe instalatora zajmuje 180MB zamiast 570. Nie ma większości opcji pełnego Wiadra, ale pełne Wiadro OS można sobie bez problemu ściągnąć oddzielnie.

Screeny środowiska startowego:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do linii poleceń wchodzimy standardowo, SHIFT+F10 po załadowaniu instalatora, a dalej jak widać, można np. podmienić jakieś pliki systemowe lub przywrócić bootloader.

3. Instalator

Zgodnie z tym co wcześniej pisałem wersja ta bazuje na sprawdzonym instalatorze wim longhorna. Po wnikliwych testach stwierdzam że instalator longhorna 4053 sprawia o wiele mniej problemów niż zip który nie zapisuje wielu uprawnień i struktury systemu plików przez co czasami dzieją się różne dziwne rzeczy w systemie.

Obecny instalator dzięki zastosowaniu pliku instalacji nienadzorowanej (właśnie dlatego użyłem instalatora buildu 4053 a nie 4074 w którym jest błąd z unattended.xml) jest uproszczony najbardziej jak tylko się da i jedyne co musi zrobić użytkownik to wybrać partycje. Nie ma nawet oobe (wychodzę z założenia że użytkownik ustawi sobie wszystkie opcje takie jak hasło, nazwa komputera itd. po instalacji zamiast być zmuszany do ciągłego podawania danych podczas niej co ją niepotrzebnie wydłuża). Program oobe.exe pozostał w systemie i wykonuje się po instalacji, ale "po cichu". Kasuje on tylko pliki tymczasowe nie wymagając od użytkownika podawania żadnych informacji.

Faza wykrywania sprzętu jest naprawdę krótka w porównaniu do tej samej fazy w longhornach 4xxx, viście lub win7. Część urządzeń które nie są krytyczne i wymagane do uruchomienia komputera instaluje się w już działającym systemie dzięki czemu użytkownik ma nad wszystkim pełną kontrolę (ale zarazem nie musi robić niczego sam). Instalator jest całkowicie bezobsługowy (po wybraniu partycji można odejść od komputera na 10-20 min).

Screeny instalatora:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

4. Zmiany w systemie względem wersji M2:

- W systemie zostały zintegrowane nowe aktualizacje do Maja 2011 (w tym DirectX). Domyślnie wyłączyłem Windows Update z powodu nadpisywania zedytowanych plików systemowych przez aktualizacje.

- Dodano Windows PowerShell (często przydaje się bardziej zaawansowanym użytkownikom).

- Dodano net frameworki. Wszystkie. Od wersji 1.1 do 4.0 wraz z wszystkim spolszczeniami, aktualizacjami i service packami. Wydaje się że niepotrzebnie zwiększyło to rozmiar pliku wim i to dość drastycznie bo o 400MB ale dopiero teraz czuć moc instalatora wim. Instalacja wszystkich wersji net frameworka po instalacji systemu wraz z tymi wszystkimi aktualizacjami i dodatkami to droga przez mękę, a dodanie tego do instalatora i386 uruchamia poszczególne instalatory po kolei i wydłuża czas instalacji o około 2 godziny. W instalatorze wim wydłużenie czasu wypakowywania plików nie jest większe niż 15 min i wszystko jest gotowe od razu po wypakowaniu. Tak nawiasem mówiąc wim longhorna wypakowuje się o jakieś 10% wolniej niż ten sam wim Windows 7, ale za to Longhorn ma większą kompresje.

- Dodano sidebar. Technicznie jest to zwykły sidebar Visty odpalony na XP dzięki bibliotekom Alky w którym został lekko zmodyfikowany wygląd żeby pasował do stylu Slate i dodane zostały najciekawsze dodatkowe gadżety. W systemie jest pełna kompatybilność z gadżetami Visty/Win 7 z wyjątkiem tych które korzystają z funkcji występujących jedynie w nowszych systemach (np. BitLocker). Wystarczy kliknąć podwójnie na plik z rozserzeniem .gadget tak jak w Viście/Win7. Sidebar domyślnie jest wyłączony.

- Dodano prosty menedżer plików z NT4.0. Czemu jest on taki fajny i co on ma czego nie ma standardowy explorer? Ano pozwala na przejecie na własność całych folderów wraz z zawartością i przyznania sobie uprawnień za pomocą trzech kliknięć. Poza tym działa pieruńsko szybko, jest prosty jak drut, fajny i oldschoolowy, no i zajmuje tylko 250KB :hyhy:

- Zaktualizowano 7-zip do wersji 9.20.

- Dodano True Transparency ze skinem Longhorna (proteza Aero dla tych co lubią pierdołki graficzne), oczywiście program jest opcjonalny i nie uruchamia się sam po starcie systemu.

- Skoro mowa o wyglądzie, dodałem styl wizualny i kompozycje z Visty Beta1, udało mi się też usystematyzować nazewnictwo kompozycji dzięki ich edycji.

- W systemie jest też nowa domyślna tapeta pasująca do klimatu systemu i zarazem ociekająca prostotą i minimalizmem.

- Dodano nieoficjalne dźwięki Longhorna (schemat nieco inny niż w Sigmie).

- Interfejs syntezatora mowy z Longhorna 4093 (prawie żywcem wzięty z Sigmy 2.0 gdzie był on przerobiony do odpalania pod starszymi buildami).

Obsłudze sieci w LHXP M3 poświęcam trochę więcej miejsca, bo bardzo ją dopieściłem.

- W systemie domyślnie włączone jest IPv6 działające równolegle z IPv4 (niech wam nie wmawiają że dopiero od Visty te dwie wersje protokołu mogą działać równolegle). O korzyściach z IPv6 chyba nie muszę mówić, a system jest na nie gotowy "out of box".

- Dodano protokół odnajdywania topologii warstwy łącza dzięki czemu komputery z LHXP wykrywane są na mapie sieci Visty/Winddows 7, poprawia to zauważalnie współprace w sieci lokalnej między Windows 7 i XP, komputery z XP są łatwiej wykrywane przez nowsze systemy. Aktualizacji tej nie wiedzieć czemu nie da się zdobyć w wersji do XP SP3 (microsoft zapewne nie chce ułatwiać życia użytkownikom) i trzeba ją przygotowywać samodzielnie przez modyfikacje wersji przeznaczonej do XP SP2.

- Klient zdalnego pulpitu jest teraz dokładnie taki sam jak w Windows 7. Ułatwia to łączenie z nowszymi systemami. Niby jest do dostępne także jako oficjalna aktualizacja ale nie wiedzieć czemu nie ma jej w Windows Update, a na stronach Microsoftu strasznie trudno ją znaleźć, co ciekawe jedna z aktualizacji krytycznych dostępnych na WU nie instaluje się bez aktualizacji zdalnego pulpitu któej nie ma na WU. I gdzie tu logika? Najwyraźniej Microsoft powoli zaczyna olewać Windows XP.

- Serwer zdalnego pulpitu akceptuje teraz więcej niż jedno połączenie (terminal server patch), dzięki czemu można podłączyć dwóch i więcej użytkowników zdalnie do jednego komputera z XP.

Obrazek

Funkcjonalność ta też jest bardzo przydatna dla bardziej zaawansowanych użytkowników, szczególnie dla tych którzy często korzystają ze zdalnego pulpitu. Wyobraźmy sobie sytuacje w której ktoś musi skorzystać z mocniejszego komputera, możemy wtedy z poziomu słabszego drugiego komputera w domu zalogować się zdalnie na mocniejszy i korzystać w pełni z systemu równocześnie z inną osobą. Widziałem screeny z połączonymi nawet siedmioma użytkownikami podczas gdy ósmy siedział sobie lokalnie. Nie da się wciąż odpalić dwóch sesji zdalnego pulpitu dla jednego użytkownika, to nie Windows Server. W wielu modyfikacjach jacyś debile kompletnie usuwają usługi terminalowe i zdalny pulpit (nie będę pokazywał palcami w których :chytry: ), co dyskwalifikuje te systemy dla użytkowników o IQ powyżej 80.

- Poprawiono błąd związany z autologowaniem które niepotrzebnie włączało się w wersji M2.

- Poprawiono błąd z niestandardowymi kontrolerami ATA które powodowały BSOD po instalacji wersji M2, system powinien mieć mniej problemów z kontrolerami dyskowymi i obsługiwać ich więcej (najpierw dodanie niestandardowych sterowników pamięci masowych do systemu a potem sysprep wykonany z parametrem -bmsd, w wersji M2 najpierw sys sysprep bez -bmsd a potem dopiero dodanie sterowników). Ulepszono obsługę niestandardowych kontrolerów SATA, SCSI i RAID.

- Dodano bardzo fajne ułatwienia dla użytkowników (menu kontekstowe otwórz wiersz poleceń w tym folderze, menu otwórz w notatniku, oraz globalne ustawienia konsoli i podgląd urządzeń które można odłączyć przez bezpieczne usuwanie sprzętu w panelu sterowania).

- Ukłon w stronę pań urzędniczek które układają całymi dniami pasjanse na komputerze, wygląd kart został zmodyfikowany i wygląda jak w Windows 7.

- Zmieniony buildag poprzez edycje kernela hexeditorem, numeru buildu nie zmieniałem bo skończyłoby się to problemami z aplikacjami i niemożliwością zainstalowania jakiejkolwiek aktualizacji pod XP.

- Dodano wybór przeglądarki internetowej (oficjalna aktualizacja M$) i link do techvortalu na pulpicie (free reklama).

Screeny działającego systemu:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

5. Słowo końcowe

Obraz iso ma 1,39 GB, po skompresowaniu 1.14GB. Linki powinny się pojawić niebawem w oddzielnym temacie kiedy skończę upload. Proszę techvortalowców o przetestowanie tej wersji. Jeśli nie zauważycie w niej poważniejszych błędów to można puścić system w świat :D
Obrazek
Moje maszyny:
Komputery używane na co dzień:

Stacja robocza (główny pecet):
Core i7-12700K 3.6-5Ghz + Noctua NH-D15 Chromax LTT
Gigabyte Z690 GAMING X DDR4
32GB Ram HyperX Predator DDR4 3200Mhz CL16
GeForce RTX 4070 Gigabyte Gaming OC 12GB + 2x Dell P2416D
Kingston KC3000 2TB (OS)
Samsung PM9A1 1TB (VM)
WD Red Plus 3TB (Data)
Asus Xonar DGX
Asus ROG AREION 10G
MSI MPG A850G PCIE5 850W + SPC Armis AR7X TG RGB
Windows 11 Pro

Testowy-1:
Core i7-11700K 3.6-5Ghz + SilentiumPC Fortis 5 Dual Fan
Gigabyte Z590 AORUS ULTRA
16GB Ram Corsair Vengeance LPX Black DDR4 3200Mhz CL16
GeForce GTX 1660 SUPER Gigabyte Gaming OC 6GB
Samsung 980 PRO 500GB (OS)
Crucial BX500 1TB (VM)
WD Red 3TB (Data)
SPC Supremo FM2 750W + SPC Armis AR6 TG
Windows 11 Insider Canary

Testowy-2 (warsztatowy):
Dell Precision T1700
Xeon E3-1246 v3 3.5-3.9Ghz
24GB RAM DDR3 1600Mhz
Quadro K600 1GB
SSD Goodram CX400 128GB
HDD 500GB Samsung F2G
Obudowa z Optiplex 7010 DT (slim)
Zasilacz Dell 290W 80+ Gold przerobiony na ATX12VO
Windows 8.1

Testowy-3 (stacja do testowania dysków ATA, obsługi LPT oraz zgrywania obrazu z karty TV):
Core 2 Duo E4700 @ 2,6Ghz
Gigabyte GA-945GCMX-S2
3GB Ram Kingston DDR2 533Mhz
GMA 950
HDD 500GB WD Black
Windows XP

Laptop:
Dell Latitude 5420
Core i5-1135G7
32GB Ram DDR4 3200Mhz
Intel Iris Xe
SSD Kingston A2000 1TB
Windows 11


Serwery:

TECHVORTAL-PROD + NAS
Xeon E5-2680v4 2,4Ghz (14 rdzeni, 28 wątków) + Noctua NH-U9DX i4
Supermicro X10SRi-F
128GB Ram DDR4 RDIMM 2400MHz (4x32GB)
Samsung PM981 256GB (ESXI Boot + Cache)
Samsung 970 Evo Plus 2TB NVMe (VM)
Intel 670p 2TB (Data)
HDD 4x 8TB WD Red Pro (RAID-Z1)
VMware ESXi 8.0/True NAS Scale VM

TECHVORTAL-TEST
Dell PowerEdge R720
2x Xeon E5-2650v2 2,6Ghz (2 CPU, 8 rdzeni, 16 wątków)
128GB Ram DDR3L ECC FB 1333MHz (16x8GB)
SSD Samsung 980 512GB
HDD 4x 1.2TB SAS Dell (PERC H710p RAID 10)
VMware ESXi 7.0

TECHVORTAL-BACKUP-OFFLINE
Dell PowerEdge R710
2x Xeon E5649 2,53Ghz (2 CPU, 6 rdzeni, 12 wątków)
48GB Ram DDR3 ECC FB 1333MHz (6x8GB)
SSD WD 256GB NVMe
HDD 8x 2TB SAS Dell (Perc H700 RAID 5)
VMware ESXi 6.7

Komputery referencyjne do pokazów i testów systemów:

Sigma OS:
Athlon 64 3800+ @ 2400Mhz Venice + chłodzenie Cooler Master
Abit AX8
2 GB Ram DDR Kingmax 400Mhz
Radeon X700
HDD 80 GB Seagate 7200.10 ATA
Sigma OS 3.0

Windows 98 i stare gry:
Pentium III Katmai @ 500Mhz Slot 1
Asus P2B-F
256MB Ram SDRAM 100Mhz
Nvidia Riva TNT2 Pro
Sound Blaster Live! 5.1
HDD 40GB Samsung
Windows 98 SE

DOS, Windows 3.11 i oprogramowanie 16 bitowe:
Pentium 166 Mhz (P54C)
Micronics M55HI-PLUS
64MB RAM EDO
S3 Trio64V2/DX 1MB
Sound Blaster Vibra 16C
HDD 3GB WD
DOS 6.22 + Windows 3.11


Komputery używane rzadziej lub zabytkowe:

LGA775 dopakowane na maksa:
Xeon X5460 @ 3,8Ghz + Pentagram Karakorum
Gigabyte GA-P35-DS3R
8GB Ram OCZ + Goodram 800 Mhz CL5
Nvidia Quadro 2000 1GB
SSD OCZ Vertex 4 128GB
HDD WD VelociRaptor 160GB + Samsung F3 1TB
OCZ GameXStream 600W + Sharkoon Rebel 9
Windows XP + Windows 7

Athlon XP (mój pierwszy pecet):
Athlon XP 2000+ (Thoroughbred-B) 1667 @ 2100Mhz + Thermaltake TR-2
Soltek SL-75DRV5-C (Wymienione kondensatory, thx SzymekRak)
1GB Ram DDR 333Mhz
Radeon 9600 Pro
Sound Blaster Live! 5.1
HDD 80GB Samsung
Windows XP

Tualatin:
Pentium III-S Tualatin 1400 @ 1606Mhz + Arctic Cooling Copper Silent 3
Asus TUSL2-C
512MB Ram SDRAM 133 @ 153Mhz
Geforce FX5200
Sound Blaster Live! 5.1
HDD 40GB WD
Windows XP

K6 + Voodoo:
AMD K6-2 @ 550Mhz
Acorp 5ALI61
256 MB Ram SDRAM 100 Mhz CL2
3dfx Voodoo Banshee 16MB
HDD 40 GB Seagate 7200.4 ATA
Windows 98

Optimus:
Celeron Coppermine 1000 @ 1120Mhz
Procomp BVD1M
256MB Ram SDRAM @ 145Mhz
GeForce 2 MX 32MB
HDD 20GB Samsung
Windows Me (oryginalna naklejka na obudowie i pudełko z płytą)

Compaq P3:
Compaq Deskpro EP
Pentium III 600Mhz Coppermine Slot 1
320 MB SDRAM 100Mhz
Matrox G200 8MB
HDD 20 GB Samsung
Windows 2000

Compaq P2:
Compaq Deskpro PD
Pentium II 400Mhz Slot 1
320 MB SDRAM 100Mhz
ATI Rage Pro 3D 6MB (4MB + SIMM 2MB)
HDD 6 GB Quantum
Windows NT4

Compaq P1:
Compaq Deskpro 5133
Pentium 166 Mhz (P54CS)
128 MB Ram EDO (w 6 slotach)
Cirrus Logic 5434 1MB
HDD 6GB Quantum
Windows NT 3.51

Gulipin Am5x86 DX4:
AMD Am5x86 133Mhz
Dataexpert EXP8449
32 MB Ram SIMM (72 pin)
S3 Trio 2MB
HDD 2 GB Seagate ATA
Windows 95a

486 DX4:
AMD 486 DX4 100 Mhz
Chicony CH-471A
16 MB Ram SIMM (72 pin)
Trident TGUI9400CXI 2MB VLB
HDD 2 GB Seagate ATA
Windows 95a

486 DX2:
Intel 486 DX2 66 Mhz
Biostar MB-1433FA
8 MB Ram SIMM (30 pin)
Tritent TVGA9000 512KB
HDD 504 MB Quantum ATA
DOS 6.22 + Win 3.11

386:
AMD 386 DX 40 Mhz
Morse 386 M3
8 MB Ram SIMM (30 pin)
ATI VGA Wonder VGA 256KB
HDD 124MB ST3144AT
DOS 6.22 + Win 3.11

Zabytkowy laptop:
Compaq LTE Elite 4/50E
Intel SL486DX2 50Mhz
8 MB Ram
Karta graficzna WD (wiem, dziwne)
Matryca 640x480, 4 odcienie szarości
HDD Quantum 255MB
Windows 95a

Do tego masa innych gratów.

Awatar użytkownika

pc.qwerty

Zasłużony użytkownik
Posty: 3276
Rejestracja: 01 lip 2010, 12:28
    Windows 7 Chrome

Post01 sie 2011, 20:47

Już po opisie podoba mi się systemik, widać klarownie że nie jest to kolejna modyfikacja w której jedyną zmianą jest wygląd :P Jedynie nie podoba mi się tło sidebara, lepsze byłoby jakieś bardziej przezroczyste. Poza tym warto by wymienić kursory na te z Visty/7, gdyż są o wiele przyjemniejsze. :) I ostatnie pytanie: czy można w prosty sposób wyłączyć wyświetlanie buildtaga w opcjach folderów?
There is no cloud. It's just someone else's computer.

Awatar użytkownika

Rublik

Moderator
Posty: 2878
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:11
Lokalizacja: Brzesko
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post01 sie 2011, 20:53

I to jest prawdziwy Longhornowo-siódemkowy XP!
Czekamy na linki i podepnę jakoś drugi dysk ATA mimo tego, że już złącze jest full zajęte (1 dysk + nagrywarka), najwyżej odłączę nagrywarkę i odpalę instalator z USB, bo chyba testy na RealHW są najważniejsze :)
A w sumie na chuj mi ten podpis xD

Awatar użytkownika

pc.qwerty

Zasłużony użytkownik
Posty: 3276
Rejestracja: 01 lip 2010, 12:28
    Windows 7 Chrome

Post01 sie 2011, 20:55

Właśnie, jak wygląda instalacja z USB? Czy wystarczy nagrać obraz na pena w UltraISO, żeby to działało?
There is no cloud. It's just someone else's computer.

Awatar użytkownika

Rublik

Moderator
Posty: 2878
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:11
Lokalizacja: Brzesko
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post01 sie 2011, 20:56

Ja do XP używam WinToFlash.
A w sumie na chuj mi ten podpis xD

Awatar użytkownika

pc.qwerty

Zasłużony użytkownik
Posty: 3276
Rejestracja: 01 lip 2010, 12:28
    Windows 7 Chrome

Post01 sie 2011, 21:00

WinToFlash jest raczej przeznaczony do instalek i386 :P
There is no cloud. It's just someone else's computer.

Awatar użytkownika

urban92

Administrator
Posty: 5727
Rejestracja: 06 lut 2008, 22:25
Lokalizacja: Michalin, gdzieś w Polsce
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post01 sie 2011, 21:00

pc.qwerty pisze:Jedynie nie podoba mi się tło sidebara, lepsze byłoby jakieś bardziej przezroczyste.
Zastanawiam się nad całkowitym usunięciem tła w następnej wersji dzięki czemu sidebar pasowałby do każdego stylu i wyglądał trochę gadżety jak Win 7.
pc.qwerty pisze:Poza tym warto by wymienić kursory na te z Visty/7, gdyż są o wiele przyjemniejsze.
Fajny pomysł, aż dziwne że na to nie wpadłem. Muszę tylko pamiętać żeby zmiana kursorów obowiązywała dla każdego użytkownika.
pc.qwerty pisze:I ostatnie pytanie: czy można w prosty sposób wyłączyć wyświetlanie buildtaga w opcjach folderów?
Tylko PaintDekstopVersion na 0 w regedicie (wszędzie gdzie znajdziesz) albo programy w stylu TweakUI. Myślę nad zrobieniem prostego programiku który będzie zmieniał trudno dostępne opcje systemowe np. właśnie wyświetlanie buildtaga.
pc.qwerty pisze:Właśnie, jak wygląda instalacja z USB? Czy wystarczy nagrać obraz na pena w UltraISO, żeby to działało?
Wiadro powinno odpalić z USB (wersja LE była optymalizowana pod tym kątem) Jak nie zadziała z UltraISO to pokombinuj z pe2usb. W najgorszym razie można odpalić instalator Longhorna z WinPE Visty lub Sevena albo z poziomu pełnego wiadra które wykryje pendriva.
Obrazek
Moje maszyny:
Komputery używane na co dzień:

Stacja robocza (główny pecet):
Core i7-12700K 3.6-5Ghz + Noctua NH-D15 Chromax LTT
Gigabyte Z690 GAMING X DDR4
32GB Ram HyperX Predator DDR4 3200Mhz CL16
GeForce RTX 4070 Gigabyte Gaming OC 12GB + 2x Dell P2416D
Kingston KC3000 2TB (OS)
Samsung PM9A1 1TB (VM)
WD Red Plus 3TB (Data)
Asus Xonar DGX
Asus ROG AREION 10G
MSI MPG A850G PCIE5 850W + SPC Armis AR7X TG RGB
Windows 11 Pro

Testowy-1:
Core i7-11700K 3.6-5Ghz + SilentiumPC Fortis 5 Dual Fan
Gigabyte Z590 AORUS ULTRA
16GB Ram Corsair Vengeance LPX Black DDR4 3200Mhz CL16
GeForce GTX 1660 SUPER Gigabyte Gaming OC 6GB
Samsung 980 PRO 500GB (OS)
Crucial BX500 1TB (VM)
WD Red 3TB (Data)
SPC Supremo FM2 750W + SPC Armis AR6 TG
Windows 11 Insider Canary

Testowy-2 (warsztatowy):
Dell Precision T1700
Xeon E3-1246 v3 3.5-3.9Ghz
24GB RAM DDR3 1600Mhz
Quadro K600 1GB
SSD Goodram CX400 128GB
HDD 500GB Samsung F2G
Obudowa z Optiplex 7010 DT (slim)
Zasilacz Dell 290W 80+ Gold przerobiony na ATX12VO
Windows 8.1

Testowy-3 (stacja do testowania dysków ATA, obsługi LPT oraz zgrywania obrazu z karty TV):
Core 2 Duo E4700 @ 2,6Ghz
Gigabyte GA-945GCMX-S2
3GB Ram Kingston DDR2 533Mhz
GMA 950
HDD 500GB WD Black
Windows XP

Laptop:
Dell Latitude 5420
Core i5-1135G7
32GB Ram DDR4 3200Mhz
Intel Iris Xe
SSD Kingston A2000 1TB
Windows 11


Serwery:

TECHVORTAL-PROD + NAS
Xeon E5-2680v4 2,4Ghz (14 rdzeni, 28 wątków) + Noctua NH-U9DX i4
Supermicro X10SRi-F
128GB Ram DDR4 RDIMM 2400MHz (4x32GB)
Samsung PM981 256GB (ESXI Boot + Cache)
Samsung 970 Evo Plus 2TB NVMe (VM)
Intel 670p 2TB (Data)
HDD 4x 8TB WD Red Pro (RAID-Z1)
VMware ESXi 8.0/True NAS Scale VM

TECHVORTAL-TEST
Dell PowerEdge R720
2x Xeon E5-2650v2 2,6Ghz (2 CPU, 8 rdzeni, 16 wątków)
128GB Ram DDR3L ECC FB 1333MHz (16x8GB)
SSD Samsung 980 512GB
HDD 4x 1.2TB SAS Dell (PERC H710p RAID 10)
VMware ESXi 7.0

TECHVORTAL-BACKUP-OFFLINE
Dell PowerEdge R710
2x Xeon E5649 2,53Ghz (2 CPU, 6 rdzeni, 12 wątków)
48GB Ram DDR3 ECC FB 1333MHz (6x8GB)
SSD WD 256GB NVMe
HDD 8x 2TB SAS Dell (Perc H700 RAID 5)
VMware ESXi 6.7

Komputery referencyjne do pokazów i testów systemów:

Sigma OS:
Athlon 64 3800+ @ 2400Mhz Venice + chłodzenie Cooler Master
Abit AX8
2 GB Ram DDR Kingmax 400Mhz
Radeon X700
HDD 80 GB Seagate 7200.10 ATA
Sigma OS 3.0

Windows 98 i stare gry:
Pentium III Katmai @ 500Mhz Slot 1
Asus P2B-F
256MB Ram SDRAM 100Mhz
Nvidia Riva TNT2 Pro
Sound Blaster Live! 5.1
HDD 40GB Samsung
Windows 98 SE

DOS, Windows 3.11 i oprogramowanie 16 bitowe:
Pentium 166 Mhz (P54C)
Micronics M55HI-PLUS
64MB RAM EDO
S3 Trio64V2/DX 1MB
Sound Blaster Vibra 16C
HDD 3GB WD
DOS 6.22 + Windows 3.11


Komputery używane rzadziej lub zabytkowe:

LGA775 dopakowane na maksa:
Xeon X5460 @ 3,8Ghz + Pentagram Karakorum
Gigabyte GA-P35-DS3R
8GB Ram OCZ + Goodram 800 Mhz CL5
Nvidia Quadro 2000 1GB
SSD OCZ Vertex 4 128GB
HDD WD VelociRaptor 160GB + Samsung F3 1TB
OCZ GameXStream 600W + Sharkoon Rebel 9
Windows XP + Windows 7

Athlon XP (mój pierwszy pecet):
Athlon XP 2000+ (Thoroughbred-B) 1667 @ 2100Mhz + Thermaltake TR-2
Soltek SL-75DRV5-C (Wymienione kondensatory, thx SzymekRak)
1GB Ram DDR 333Mhz
Radeon 9600 Pro
Sound Blaster Live! 5.1
HDD 80GB Samsung
Windows XP

Tualatin:
Pentium III-S Tualatin 1400 @ 1606Mhz + Arctic Cooling Copper Silent 3
Asus TUSL2-C
512MB Ram SDRAM 133 @ 153Mhz
Geforce FX5200
Sound Blaster Live! 5.1
HDD 40GB WD
Windows XP

K6 + Voodoo:
AMD K6-2 @ 550Mhz
Acorp 5ALI61
256 MB Ram SDRAM 100 Mhz CL2
3dfx Voodoo Banshee 16MB
HDD 40 GB Seagate 7200.4 ATA
Windows 98

Optimus:
Celeron Coppermine 1000 @ 1120Mhz
Procomp BVD1M
256MB Ram SDRAM @ 145Mhz
GeForce 2 MX 32MB
HDD 20GB Samsung
Windows Me (oryginalna naklejka na obudowie i pudełko z płytą)

Compaq P3:
Compaq Deskpro EP
Pentium III 600Mhz Coppermine Slot 1
320 MB SDRAM 100Mhz
Matrox G200 8MB
HDD 20 GB Samsung
Windows 2000

Compaq P2:
Compaq Deskpro PD
Pentium II 400Mhz Slot 1
320 MB SDRAM 100Mhz
ATI Rage Pro 3D 6MB (4MB + SIMM 2MB)
HDD 6 GB Quantum
Windows NT4

Compaq P1:
Compaq Deskpro 5133
Pentium 166 Mhz (P54CS)
128 MB Ram EDO (w 6 slotach)
Cirrus Logic 5434 1MB
HDD 6GB Quantum
Windows NT 3.51

Gulipin Am5x86 DX4:
AMD Am5x86 133Mhz
Dataexpert EXP8449
32 MB Ram SIMM (72 pin)
S3 Trio 2MB
HDD 2 GB Seagate ATA
Windows 95a

486 DX4:
AMD 486 DX4 100 Mhz
Chicony CH-471A
16 MB Ram SIMM (72 pin)
Trident TGUI9400CXI 2MB VLB
HDD 2 GB Seagate ATA
Windows 95a

486 DX2:
Intel 486 DX2 66 Mhz
Biostar MB-1433FA
8 MB Ram SIMM (30 pin)
Tritent TVGA9000 512KB
HDD 504 MB Quantum ATA
DOS 6.22 + Win 3.11

386:
AMD 386 DX 40 Mhz
Morse 386 M3
8 MB Ram SIMM (30 pin)
ATI VGA Wonder VGA 256KB
HDD 124MB ST3144AT
DOS 6.22 + Win 3.11

Zabytkowy laptop:
Compaq LTE Elite 4/50E
Intel SL486DX2 50Mhz
8 MB Ram
Karta graficzna WD (wiem, dziwne)
Matryca 640x480, 4 odcienie szarości
HDD Quantum 255MB
Windows 95a

Do tego masa innych gratów.

Awatar użytkownika

Rublik

Moderator
Posty: 2878
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:11
Lokalizacja: Brzesko
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post01 sie 2011, 21:04

pc.qwerty pisze:WinToFlash jest raczej przeznaczony do instalek i386 :P
Jak obsługuje instalki Visty i 7, to chyba LH też odpali.
A w sumie na chuj mi ten podpis xD

Awatar użytkownika

urban92

Administrator
Posty: 5727
Rejestracja: 06 lut 2008, 22:25
Lokalizacja: Michalin, gdzieś w Polsce
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post01 sie 2011, 21:14

Rublik pisze:Jak obsługuje instalki Visty i 7, to chyba LH też odpali.
WinPE Sevena i WinPE/BartPE oparte na XP/2K3 to zupełnie inne systemy w których zasada uruchomienia z CD jest zupełnie inna, ale można zawsze spróbować
Obrazek
Moje maszyny:
Komputery używane na co dzień:

Stacja robocza (główny pecet):
Core i7-12700K 3.6-5Ghz + Noctua NH-D15 Chromax LTT
Gigabyte Z690 GAMING X DDR4
32GB Ram HyperX Predator DDR4 3200Mhz CL16
GeForce RTX 4070 Gigabyte Gaming OC 12GB + 2x Dell P2416D
Kingston KC3000 2TB (OS)
Samsung PM9A1 1TB (VM)
WD Red Plus 3TB (Data)
Asus Xonar DGX
Asus ROG AREION 10G
MSI MPG A850G PCIE5 850W + SPC Armis AR7X TG RGB
Windows 11 Pro

Testowy-1:
Core i7-11700K 3.6-5Ghz + SilentiumPC Fortis 5 Dual Fan
Gigabyte Z590 AORUS ULTRA
16GB Ram Corsair Vengeance LPX Black DDR4 3200Mhz CL16
GeForce GTX 1660 SUPER Gigabyte Gaming OC 6GB
Samsung 980 PRO 500GB (OS)
Crucial BX500 1TB (VM)
WD Red 3TB (Data)
SPC Supremo FM2 750W + SPC Armis AR6 TG
Windows 11 Insider Canary

Testowy-2 (warsztatowy):
Dell Precision T1700
Xeon E3-1246 v3 3.5-3.9Ghz
24GB RAM DDR3 1600Mhz
Quadro K600 1GB
SSD Goodram CX400 128GB
HDD 500GB Samsung F2G
Obudowa z Optiplex 7010 DT (slim)
Zasilacz Dell 290W 80+ Gold przerobiony na ATX12VO
Windows 8.1

Testowy-3 (stacja do testowania dysków ATA, obsługi LPT oraz zgrywania obrazu z karty TV):
Core 2 Duo E4700 @ 2,6Ghz
Gigabyte GA-945GCMX-S2
3GB Ram Kingston DDR2 533Mhz
GMA 950
HDD 500GB WD Black
Windows XP

Laptop:
Dell Latitude 5420
Core i5-1135G7
32GB Ram DDR4 3200Mhz
Intel Iris Xe
SSD Kingston A2000 1TB
Windows 11


Serwery:

TECHVORTAL-PROD + NAS
Xeon E5-2680v4 2,4Ghz (14 rdzeni, 28 wątków) + Noctua NH-U9DX i4
Supermicro X10SRi-F
128GB Ram DDR4 RDIMM 2400MHz (4x32GB)
Samsung PM981 256GB (ESXI Boot + Cache)
Samsung 970 Evo Plus 2TB NVMe (VM)
Intel 670p 2TB (Data)
HDD 4x 8TB WD Red Pro (RAID-Z1)
VMware ESXi 8.0/True NAS Scale VM

TECHVORTAL-TEST
Dell PowerEdge R720
2x Xeon E5-2650v2 2,6Ghz (2 CPU, 8 rdzeni, 16 wątków)
128GB Ram DDR3L ECC FB 1333MHz (16x8GB)
SSD Samsung 980 512GB
HDD 4x 1.2TB SAS Dell (PERC H710p RAID 10)
VMware ESXi 7.0

TECHVORTAL-BACKUP-OFFLINE
Dell PowerEdge R710
2x Xeon E5649 2,53Ghz (2 CPU, 6 rdzeni, 12 wątków)
48GB Ram DDR3 ECC FB 1333MHz (6x8GB)
SSD WD 256GB NVMe
HDD 8x 2TB SAS Dell (Perc H700 RAID 5)
VMware ESXi 6.7

Komputery referencyjne do pokazów i testów systemów:

Sigma OS:
Athlon 64 3800+ @ 2400Mhz Venice + chłodzenie Cooler Master
Abit AX8
2 GB Ram DDR Kingmax 400Mhz
Radeon X700
HDD 80 GB Seagate 7200.10 ATA
Sigma OS 3.0

Windows 98 i stare gry:
Pentium III Katmai @ 500Mhz Slot 1
Asus P2B-F
256MB Ram SDRAM 100Mhz
Nvidia Riva TNT2 Pro
Sound Blaster Live! 5.1
HDD 40GB Samsung
Windows 98 SE

DOS, Windows 3.11 i oprogramowanie 16 bitowe:
Pentium 166 Mhz (P54C)
Micronics M55HI-PLUS
64MB RAM EDO
S3 Trio64V2/DX 1MB
Sound Blaster Vibra 16C
HDD 3GB WD
DOS 6.22 + Windows 3.11


Komputery używane rzadziej lub zabytkowe:

LGA775 dopakowane na maksa:
Xeon X5460 @ 3,8Ghz + Pentagram Karakorum
Gigabyte GA-P35-DS3R
8GB Ram OCZ + Goodram 800 Mhz CL5
Nvidia Quadro 2000 1GB
SSD OCZ Vertex 4 128GB
HDD WD VelociRaptor 160GB + Samsung F3 1TB
OCZ GameXStream 600W + Sharkoon Rebel 9
Windows XP + Windows 7

Athlon XP (mój pierwszy pecet):
Athlon XP 2000+ (Thoroughbred-B) 1667 @ 2100Mhz + Thermaltake TR-2
Soltek SL-75DRV5-C (Wymienione kondensatory, thx SzymekRak)
1GB Ram DDR 333Mhz
Radeon 9600 Pro
Sound Blaster Live! 5.1
HDD 80GB Samsung
Windows XP

Tualatin:
Pentium III-S Tualatin 1400 @ 1606Mhz + Arctic Cooling Copper Silent 3
Asus TUSL2-C
512MB Ram SDRAM 133 @ 153Mhz
Geforce FX5200
Sound Blaster Live! 5.1
HDD 40GB WD
Windows XP

K6 + Voodoo:
AMD K6-2 @ 550Mhz
Acorp 5ALI61
256 MB Ram SDRAM 100 Mhz CL2
3dfx Voodoo Banshee 16MB
HDD 40 GB Seagate 7200.4 ATA
Windows 98

Optimus:
Celeron Coppermine 1000 @ 1120Mhz
Procomp BVD1M
256MB Ram SDRAM @ 145Mhz
GeForce 2 MX 32MB
HDD 20GB Samsung
Windows Me (oryginalna naklejka na obudowie i pudełko z płytą)

Compaq P3:
Compaq Deskpro EP
Pentium III 600Mhz Coppermine Slot 1
320 MB SDRAM 100Mhz
Matrox G200 8MB
HDD 20 GB Samsung
Windows 2000

Compaq P2:
Compaq Deskpro PD
Pentium II 400Mhz Slot 1
320 MB SDRAM 100Mhz
ATI Rage Pro 3D 6MB (4MB + SIMM 2MB)
HDD 6 GB Quantum
Windows NT4

Compaq P1:
Compaq Deskpro 5133
Pentium 166 Mhz (P54CS)
128 MB Ram EDO (w 6 slotach)
Cirrus Logic 5434 1MB
HDD 6GB Quantum
Windows NT 3.51

Gulipin Am5x86 DX4:
AMD Am5x86 133Mhz
Dataexpert EXP8449
32 MB Ram SIMM (72 pin)
S3 Trio 2MB
HDD 2 GB Seagate ATA
Windows 95a

486 DX4:
AMD 486 DX4 100 Mhz
Chicony CH-471A
16 MB Ram SIMM (72 pin)
Trident TGUI9400CXI 2MB VLB
HDD 2 GB Seagate ATA
Windows 95a

486 DX2:
Intel 486 DX2 66 Mhz
Biostar MB-1433FA
8 MB Ram SIMM (30 pin)
Tritent TVGA9000 512KB
HDD 504 MB Quantum ATA
DOS 6.22 + Win 3.11

386:
AMD 386 DX 40 Mhz
Morse 386 M3
8 MB Ram SIMM (30 pin)
ATI VGA Wonder VGA 256KB
HDD 124MB ST3144AT
DOS 6.22 + Win 3.11

Zabytkowy laptop:
Compaq LTE Elite 4/50E
Intel SL486DX2 50Mhz
8 MB Ram
Karta graficzna WD (wiem, dziwne)
Matryca 640x480, 4 odcienie szarości
HDD Quantum 255MB
Windows 95a

Do tego masa innych gratów.

Awatar użytkownika

Conrado967

Zasłużony użytkownik
Posty: 1101
Rejestracja: 24 sie 2010, 21:45
Lokalizacja: Skorzów
    Windows XP Opera
Kontakt:

Post01 sie 2011, 23:11

No nareszcie! Pretekst by przesiąść się na Tualatina :)

W systemie jest wiele fajnych rzeczy, aż chce się pobierać. Ta tapeta jest deko za prosta. Fajna jest ta w M2 :P

Już pobieram. Jutro będą testy z Tualatina.... Może się nie upiecze.

Awatar użytkownika

Tomartin

Posty: 146
Rejestracja: 06 cze 2011, 21:50
Lokalizacja: Kraków
    Windows XP Opera

Post01 sie 2011, 23:50

Ja również jutro postaram się przetestować ;)
Spoiler

  • "Clockwork" - AMD Athlon Xp 2800 + 768 MB RAM DDR1|Grafika - GeForce 6200 256 Mb|HDD Seagate 250 Gb - Windows 7 SP1
    "Test Computer" - Tualatin 1 Ghz | 640 Mb ram| | GeForce 2 32 Mb| Dysk - Seagate 80 Gb
    Compaq("Kołpak") - Pentium II 400 MHz| 384 Mb ram| Grafika jakaś ATI 4 MB|HDD 30 Gb Samsung - Windows XP SP3
    WorkFlow - Celeron 2,4 GHz| 640 Mb RAM| ATI 9600 256 MB| HDD 250 Gb Seagate - Windows 7 SP1
    Media Center - Pentium III 733 Mhz | 384 Mb RAM|Grafika GeForce FX 5200 128 Mb| Hdd Samsung 20 Gb
    Oil Computer - Celeron 466 MHz| 32 Mb RAM| Grafika jakaś Nvidia 32 Mb| HDD 4 Gb - Windows XP SP3
    "PI Lite"- Pentium I 133 MHz| 16/32 MB RAM|Grafika ATI VGA|HDD "Kawior" 2 Gb - Systemu na razie brak

Awatar użytkownika

Kamel

Posty: 51
Rejestracja: 04 cze 2011, 14:00
Lokalizacja: Gdzieś w ogarniętej wojną o krzyż polsce.
    Windows XP Opera
Kontakt:

Post02 sie 2011, 17:38

Pobrane, działa, śmiga, gwizda, szprecha, aż miło ;)
Obrazek
Dziecko z emoszional grup (EMO)
Sprzęt 1:
Spoiler
PC - Codename:"FLORIDA":
Mobo: ASrock XxX Motherboard
CPU: AMD Semp. 2.3GHz
GPU: srATi Radeon 9600 PRO 128MB
RAM : A-Data 2GB DDR2 333MHz
Audio: AC'97
Monitor: ASUS VW198 19"
Power: BeQ 350W
HDD 1: WD 160GB
HDD 2: WD 120GB
DVD: LG DVD+-RW LS
OS: Windows XP Pro SP3 (JG x32)
Głośniki: SUB iBox + SUB iBox + SUB Tracker + 2x Tracker (3 suby i dwie satelity łączone roździelaczami)
Mysz: Logitech Surf Mouse
Klawiatyra: Chicony Multimedia
WebCam 1: Apollo 1.3Mpx
WebCam 2: Omega 6Mpx
Mikrofon: iTECH
Słuchawki i mikrofon w kablu: Exellence Line ProGame

Awatar użytkownika

pc.qwerty

Zasłużony użytkownik
Posty: 3276
Rejestracja: 01 lip 2010, 12:28
    Windows 7 Chrome

Post02 sie 2011, 17:46

To jeszcze napisz w temacie o testach na jakim sprzęcie instalowałeś :)
There is no cloud. It's just someone else's computer.

Awatar użytkownika

Rublik

Moderator
Posty: 2878
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:11
Lokalizacja: Brzesko
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post02 sie 2011, 20:02

Udało mi się uruchomić instalator z usb, normalnie sformatowałem dysk i mniej więcej kiedy pisało 11 minut wyskoczył słynny błąd "An error occurred while copying files", będę próbował jeszcze raz, jak znowu będzie tak samo, to wypalę DVD.

Potem napiszę o wszystkim w temacie testów.
A w sumie na chuj mi ten podpis xD

Awatar użytkownika

Conrado967

Zasłużony użytkownik
Posty: 1101
Rejestracja: 24 sie 2010, 21:45
Lokalizacja: Skorzów
    Windows XP Opera
Kontakt:

Post03 sie 2011, 13:52

Urban czy jest możliwe że zostawiłeś w WIMowanym systemie swoją bramę internetową? U mnie jest od początku i nazywa się połączenie lokalne na KOMP, a żaden z moich komputerów się tak nie nazywa, a i przez nią nie mogę udostępnić internetu do mojego połączenia lokalnego.

PS: Urban narobiłeś tyle tematów o Prezentacji, o Downloadzie, o testach, a zapomniałeś o wykrytych błędach/ propozycjach poprawek.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości