Dyskusja dotycząca najpopularniejszej rodziny systemów operacyjnych.
Awatar użytkownika

PisarzKsiazkowicz

Moderator
Posty: 2149
Rejestracja: 27 sty 2010, 7:53
    Windows 10 Opera

Post13 sie 2015, 16:05

robi_10 pisze:co z automatu powoduje, że cały pakiet Nokia Suite staje się bezużyteczny i podejrzewam, że już nie będzie im się chciało tego poprawiać. Testowane na N8 i E66.
Yup, już w betach tak było. Na szczęście CODA może działać po Wi-Fi, tyle dobrego...

Awatar użytkownika

pc.qwerty

Zasłużony użytkownik
Posty: 3276
Rejestracja: 01 lip 2010, 12:28
    Windows 7 Chrome

Post18 sie 2015, 19:33

Obrazek
Ciekawostka: nie ustawiałem hasła.

Na poniższym skrinie widać jak Microsoft postanowił dostosować polszczyznę do dynamicznie zmieniającej się epoki post-PC
Obrazek
There is no cloud. It's just someone else's computer.

Awatar użytkownika

exploder

Posty: 176
Rejestracja: 05 gru 2011, 20:20
    Windows 10 Chrome

Post18 sie 2015, 19:38

Przy tym co Win 10 odp... wyprawia, to te Androidowe niggery typu Lollipop Paranoid Remix by djBobo są naprawdę całkiem stabilne.
Spoiler
Obrazek
Spoiler
MoBo: Gigabyte GA-870A-USB3 + DIY mosfet cooler
CPU: AMD Phenom II X6 1600T @ 3,3 GHz
Cooler: Zalman CNPS10X Performa
Grafika: ASUS GeForce GTX 950 2GB
SSD: Goodram C50 120GB
HDD: WD Caviar Green WD10EZRX 1TB
RAM: 2x4GB Kingston DDR3 1333 MHz CL9 @ 1600 MHz
Zasilacz: XFX Core 550W
Buda: Zalman Z5 Plus
Monitor: LG 24EA53


Telefon: Motorola Moto E LTE
Kaflotablet: Toshiba Encore 2 WT8

Awatar użytkownika

pc.qwerty

Zasłużony użytkownik
Posty: 3276
Rejestracja: 01 lip 2010, 12:28
    Windows 7 Chrome

Post18 sie 2015, 23:13

Kolejne kwiatki:
Ikona głośności zniknęła mi z obszaru powiadomień bo tak. Chciałem sobie ją przywrócić w ustawieniach... no właśnie tylko chciałem. W erze post-PC "chcieć" to wcale nie znaczy "móc".
Obrazek

Centrum powiadomień nie pozwoli przegapić żadnego powiadomienia. Osiągnięto to w dość specyficzny sposób - każde powiadomienie wyświetla się dwa razy.
Obrazek
Pozytywnie zaskoczyło mnie wyświetlanie tam powiadomień z dymków.

Spodobała mi się również aplikacja od pogody, okazało się że ma jakieś ustawienia więc postanowiłem sprawdzić co sobie można ustawić...
Obrazek
Nie będę się zastanawiał, dlaczego "Informacje" i "Informacje o autorach" to osobne zakładki, bardziej zaciekawiła mnie zakładka "poufność informacji". Do tej pory myślałem, ze zadaniem aplikacji pogodowej jest pobranie z internetu pogody dla podanego miasta i wyświetlenie na ekranie. Czyżby tutaj dane leciały też w drugą stronę?
Do aplikacji można się oczywiście logować, nie potrafię wymyślić po co. Można pogodę lajkować, czy jak? xD
Przynajmniej można w ogóle ten program uruchomić bez logowania, kalendarz w kaflu takich cudów nie potrafił...

A skoro jesteśmy przy kalendarzu, to oczywiście przy pierwszym uruchomieniu molestuje o dodanie konta, bo jakże by inaczej. Proponuje dodanie konta e-mail - gdzie w tym logika skoro aplikacja od poczty jest oddzielna? Po pominięciu botnetyzacji okazuje się, że i tak dodawane jest konto Microsoft... którego nie ma.
Obrazek

Zastanawia mnie, po co w ogóle w tych aplikacjach są buźki od wysyłania opinii, myślałem że instaluję wersję RTM systemu? Opinii nie da się wysłać bez botnetyzacji, choć to w sumie mnie nie dziwi.

Chciałem jeszcze zagrać w pasjansa, ale po pominięciu rejestracji aplikacja wyłączyła się. Grafika wydaje się postrzępiona w porównaniu z Windows 7
Obrazek

Na dziś już chyba wystarczy jawnego programu testów.
There is no cloud. It's just someone else's computer.

Awatar użytkownika

lolasher

Zasłużony użytkownik
Posty: 2432
Rejestracja: 10 paź 2008, 19:28
Lokalizacja: Zadupie pod Siedlcami ;)
    Mac OS X Safari

Post19 sie 2015, 0:00

pc.qwerty pisze:A skoro jesteśmy przy kalendarzu, to oczywiście przy pierwszym uruchomieniu molestuje o dodanie konta, bo jakże by inaczej. Proponuje dodanie konta e-mail - gdzie w tym logika skoro aplikacja od poczty jest oddzielna?
Nie dodania konta email, a https://en.wikipedia.org/wiki/CalDAV, po prostu większość dostawców maili dostarcza tą usługę. No i źle ci się wydaje, z założenia mail i kalendarz na Win10 to nie są oddzielnie aplikacje (nawet w sklepie są pobierane razem). Dlatego w kalendarzu jest ikonka przenosząca do maila i odwrotnie.

Awatar użytkownika

robi_10

Zasłużony użytkownik
Posty: 929
Rejestracja: 12 wrz 2011, 18:38
Lokalizacja: Gdynia
    Windows 10 Chrome
Kontakt:

Post19 sie 2015, 3:29

pc.qwerty pisze: Centrum powiadomień nie pozwoli przegapić żadnego powiadomienia. Osiągnięto to w dość specyficzny sposób - każde powiadomienie wyświetla się dwa razy.
A potrafi i po więcej.

Póki co ściągam build 10525. Gorzej być nie może.

Awatar użytkownika

PisarzKsiazkowicz

Moderator
Posty: 2149
Rejestracja: 27 sty 2010, 7:53
    Windows 10 Opera

Post19 sie 2015, 12:26

Nie hejtujcie, dla równowagi czasem nie pojawiają się w ogóle. :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość