Dyskusja dotycząca najpopularniejszej rodziny systemów operacyjnych.
Awatar użytkownika

Shaggy

Posty: 97
Rejestracja: 30 sie 2010, 11:58
    Windows Vista Firefox

Post01 maja 2011, 19:53

No właśnie co ma piernik do wiatraka, w moim nowym kompie będę mieć radka z seri HD5xxx /żegnaj longhorn na realHW/ i co ma OpenCL do Windows 7. Wszędzie piszą o tej funkcji i o Win7 ale kompletnie nie wiem jakie to ma zastosowanie w systemie. Jak by znalazł się ktoś mądry i logicznie wyjaśnił bo na wykipedi sam suchy bełkot, a ja chce wiedzieć jak to ma się do używania na co dzień kompa z Sevenem.

Awatar użytkownika

lolasher

Zasłużony użytkownik
Posty: 2432
Rejestracja: 10 paź 2008, 19:28
Lokalizacja: Zadupie pod Siedlcami ;)
    Windows 7 Opera

Post01 maja 2011, 20:04

Z tego co wyczytałem z "suchego bełkotu" to jest takie CUDA dla wszystkich kart graficznych, a nie tylko NVIDII. Pozwala to zmusić kartę graficzną do wykonywania typowo "procesorowych" obliczeń. Nie wiem czy jakieś programy już to wykorzystują. Dla szarego użytkownika najważniejsze jest chyba wykorzystanie karty graficznej do dekodowania filmów w HD, ja używam kodeka CoreAVC, ale on jest oparty na CUDA...

Awatar użytkownika

Shaggy

Posty: 97
Rejestracja: 30 sie 2010, 11:58
    Windows Vista Firefox

Post01 maja 2011, 21:02

Czyli nic ciekawego za bardzo acz dekodowanie filmów hd się przyda ;) Oczywiście dzięki za klarowne wyjaśnienie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości