Strona 1 z 1

Kafel Live 10 R1 - sugestie

: 20 wrz 2017, 18:56
autor: urban92
Jako że planuję niedługo zrobić kolejną wersje systemu ratunkowego Kafel Live, bazującą już na Windows 10 Redstone 3 mam pytanie o sugestie, co chcielibyście zobaczyć w nowej wersji, jakie oprogramowanie ratunkowe byłoby dla was mile widziane? Z czego korzystacie na co dzień przy serwisowaniu, jakie doświadczenia macie z obecną wersją? Czego wam w niej brakuje?

Kafel Live 10 R1 - sugestie

: 20 wrz 2017, 22:53
autor: winuser
Pytanie za 100 punktów: czy komercyjne oprogramowanie też wchodzi w grę?
Jeśli tak, to przydatny dla mnie jest Acronis True Image, AOMEI Partition Assistant, CrystalDisk info oczywiście, ImageX, GimageX (GUI) - do tworzenia obrazów pod MDT. EasyBCD i EasyUEFI do ratowania bootloaderów, EaseUS Data Recovery Wizard do odzyskiwania. Mile widziana z mojego punktu widzenia jest CloneZilla (chociaż nie ruszy pod Windows, musiałaby być jako osobna opcja) działająca pod UEFI do backupowania HFS+ ;) Musowo KonBoot, mam najnowszą wersję 2.5 jakbyś chciał ;)
Mnie przydaje się też DelProf2 (https://helgeklein.com/free-tools/delpr ... tion-tool/) do usuwania zbędnych profili z systemu.
Dobrym pomysłem będzie Explorer++, pozwala na dostęp do zamontowanej partycji EFI.

Kafel Live 10 R1 - sugestie

: 22 wrz 2017, 17:18
autor: WolfX
Sugeruję najpierw - nowszą przeglądarkę, Chroperę, Chrome, FF, anything, bo jednak pomimo swojej zajebistości Opera 12.x będzie niedomagała coraz bardziej.

klonowanie - Jest Norton Ghost, możnaby coś nowszego (Paragon, Clonezilla), ale nie wiem czy jest potrzeba
KonBoot - aktualka z 2.1 byłały fajna
EasyBCD - było, niech zostanie, jest przydatne
CDInfo - jest przecież HD Tune Pro
Tak naprawdę to to co jest w Kaflu Live 8.1 jest naprawdę dobrym zestawem,
Ale fajnie byłoby np. Dać (przed bootem, obok MHDD i memtesta) Super Grub2 Disk - też przyda się do uwalonych bootloaderów