Dyskusja o tym co można kopnąć kiedy Software przestanie działać.
Awatar użytkownika

Macfly

Posty: 21
Rejestracja: 27 sty 2011, 22:18
    Windows 7 Firefox

Post31 gru 2013, 2:25

Witam mam do was pytanko . Spalił mi się laptop :( i kombinuje złożyć jakiś mało budżetowy PC złożyć . Po sfajczonym laptopie został mi działający Intel Core 2 Duo Mobile T6400, Dysk i napęd (To oczywiste że idzie podłączyć do zwykłego PC ) . Czy jest jakakolwiek możliwość żeby użyć tego procka do jakiejś zwykłej płyty głównej ? Pytam tylko dla tego że przy małym budżecie chciał bym coś sobie chociaż do modzenia systemu złożyć. Czy jednak sobie odpuścić trochę tylko mi szkoda tego procesora bo do końca śmigał jak należy . Dawno nie siedziałem w strefie Hardware gdyż przesiadłem się na lapka i przestałem się w to bawić więc proszę o wyrozumiałość ;P
Sprzęt :
Samsung R520 2009-2013 [RIP] :(
Eee PC 1011CX 1 + Win 7 mini [Tymczasowo]

Awatar użytkownika

lolasher

Zasłużony użytkownik
Posty: 2432
Rejestracja: 10 paź 2008, 19:28
Lokalizacja: Zadupie pod Siedlcami ;)
    Mac OS X Safari

Post31 gru 2013, 2:39

Nie bardzo, potrzebowałbyś laptopowej płyty głównej w obudowie peceta, może dałoby się coś takiego znaleźć, ale nie wiem czy to ma dużo sensu. Widzę, że padł ci lapek z C2D, nie jest to typowy problem z grafiką? Bo może udałoby się go po prostu ożywić, wyszłoby jeszcze taniej.

Awatar użytkownika

robi_10

Zasłużony użytkownik
Posty: 933
Rejestracja: 12 wrz 2011, 18:38
Lokalizacja: Gdynia
    Android Opera Mini
Kontakt:

Post31 gru 2013, 2:50

Z ozywianiem laptopa tez nie zawsze wychodzi to na dobre. Zapewne płyta główna byłaby do wymiany, a koszty takiej zamiennej często są tak duże, że czasem opłaca się całego laptopa innego kupić. Procka laptopowego do PC nie wlozysz - mimo że procesor ma bodajże 478 pinow, to elektrycznie nie jest zgodny z podstawka desktopowa (niby kiedyś czytałem o jakichś przejsciowkach, bodajże asus cos takiego wymyślił , ale ceny, dostępność i problematycznosc sprawia, że nie ma to żadnego sensu). Generalnie to opcje są raczej dwie, albo za niską cenę próbujesz reanimowac twojego laptopa albo lepiej zbieraj kasę na nowy sprzęt.

Awatar użytkownika

Macfly

Posty: 21
Rejestracja: 27 sty 2011, 22:18
    Windows 7 Firefox

Post31 gru 2013, 2:54

Padła płyta komp nawet nie wstaje ;/ Przy uruchomienia kompa tylko poszedł swąd z płyty głównej w okolicy diod led power , HDD itd ;/ raczej już nic z tego nie będzie. Płyta pod lapka używka widzę 350/400 zł więc za to poskładam jakiegoś kompa . O proca tylko pytam co by zmniejszyć koszta bo ostatnio naprawdę słabo u mnie z funduszami :/ Cóż to widzę niestety że dysk + Napęd zostanie (bo działa sprawdzane na komputerze stacjonarnym ojca) i trzeba hajs jakoś odłożyć w każdym razie dzięki panowie za odpowiedź szkoda tylko procesora ale cóż poradzę takie życie :zalamany:
Sprzęt :
Samsung R520 2009-2013 [RIP] :(
Eee PC 1011CX 1 + Win 7 mini [Tymczasowo]

Awatar użytkownika

bsystem

Zasłużony użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: 03 lis 2010, 16:44
    Windows 7 Chrome

Post31 gru 2013, 11:21

Sprzedaj na części to co zostało, matryca powinna być warta jakieś 150 zł, procesor około 20-30 pewnie. Klawiatura, zawiasy itd, wszystko do sprzedania, części mechaniczne są drogie i nieczęsto spotykane do tego modelu z tego co widzę, więc albo się psują na potęgę i dlatego nie ma zamienników, albo to betonowy laptop któremu nic nie straszne :P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości