Dyskusja o tym co można kopnąć kiedy Software przestanie działać.
Awatar użytkownika

bsystem

Zasłużony użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: 03 lis 2010, 16:44
    unknown Opera

Post05 gru 2011, 9:05

jak ze sklepu to przecież możesz obejrzeć towar przed kupnem.

Awatar użytkownika

kucma

Zasłużony użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: 28 wrz 2011, 16:27
Lokalizacja: teraz juz Warszawa
    Windows XP Chrome

Post05 gru 2011, 9:37

Myslalem ze ktos sie orientuje i mi powie, ale w takim razie zapytam sprzedawce

Awatar użytkownika

BBB

Posty: 95
Rejestracja: 12 wrz 2011, 15:04
    Windows 7 Firefox

Post05 gru 2011, 15:01

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ch%C5%82odnica_samochodowa
Czyli, że to po lewej to wlew, u góry wchodzi woda ciepła, u dołu schłodzona wychodzi.
Obrazek

Awatar użytkownika

kucma

Zasłużony użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: 28 wrz 2011, 16:27
Lokalizacja: teraz juz Warszawa
    Windows XP Chrome

Post05 gru 2011, 15:38

Wyslalem zapytanie do sprzedajacego czy producent daje zaslepke na ta dodatkowa dziure. Po za tym zaczynam powaznie sie zastanawiac czy taka chlodnica jest mi potrzebna bo w porownaniu z nagrzewnica jest gigntyczna, chlodnica ktora chcialbym kupic ma jakies 67cm x 32cm samego radiatora bez obudowy. a nagrzewnica ma ok 30x15cm. do tego kolosa pewnie jakas mocniejsza pompka bo to pewnie beda spore obory.

lolasher powiedz mi ile kompel ma plokow, jak duza chlodnica i jaka pompka. Bo moze rzeczywiscie trzeba bedzie walnac jakas akwariowa co ma 600l/h zeby taka duza chlodnice uciagnela. sam nie wiem. Jesli wzial bym chlodnice to dolozylbym 2 wentylatory po 25cmx25cm kazdy, a jesli nagzrewnice to 2 wentylatory 14cm.14cm. Czy nagrzewnica i tania pomka 400l/h wystarczy? czy moze 2 razy drozej ale za to miec pewnosc ze komp bedzie mial chlodno i pewnie. sam nie wiem

Awatar użytkownika

bsystem

Zasłużony użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: 03 lis 2010, 16:44
    Windows 7 Opera

Post05 gru 2011, 15:44

kucma pisze: obory
kompel
plokow,
człowieku, nie chce się czepiać ale naprawdę czytaj to co piszesz.

Awatar użytkownika

PisarzKsiazkowicz

Moderator
Posty: 2149
Rejestracja: 27 sty 2010, 7:53
    Windows 7 Opera

Post05 gru 2011, 15:58

A to nie mogą być spore obory? :trollface:

Awatar użytkownika

bsystem

Zasłużony użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: 03 lis 2010, 16:44
    Windows 7 Opera

Post05 gru 2011, 16:24

i kompel mający ploki?

Awatar użytkownika

Conrado967

Zasłużony użytkownik
Posty: 1101
Rejestracja: 24 sie 2010, 21:45
Lokalizacja: Skorzów
    Windows XP Opera
Kontakt:

Post05 gru 2011, 17:20

A mnie osobiście że takie zabawy w chłodnice jakieś pompki, duperele inne to jakaś fanaberia i sztuka dla sztuki. Przecież to nie będą takie temperatury żeby aż nie wiadomo jak to schładzać, a jeśli nawet to taki olej powinien sam się mieszać po przez unoszenie się ciepłego i opadaniu zimnego. Gdybym ja to budował to złożyłbym cały zestaw elegansio do kupy. Włożył w akwarium (czy do czego tam chcesz) zalał. I wtedy posprawdzałbym temperatury i ogólną stabilność zestawu. Gdyby okazało się że temperaturki dają możliwość na podkręcanie to bym się do tego zabrał. Gdyby jednak okazało się to niemożliwe przez same temperatury. Dopiero wtedy bym się zaczął martwić o to. Może nie doczytałem gdzieś, ale jeżeli dobrze ogarniam to ty jeszcze tego kompa nie zalałeś i opierasz się na testach innych z internetu. Może i dobrze, ale ciekawe co zrobisz z pompką i chłodnicą kiedy okaże się że wystarczy włożyć jakiś wentylatorek bez paru łopatek by przemielał sobie olej.

Awatar użytkownika

lolasher

Zasłużony użytkownik
Posty: 2432
Rejestracja: 10 paź 2008, 19:28
Lokalizacja: Zadupie pod Siedlcami ;)
    Windows 8 Opera

Post05 gru 2011, 18:07

A on nie chce teraz po prostu zwykłego wodnego budować?

Awatar użytkownika

kucma

Zasłużony użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: 28 wrz 2011, 16:27
Lokalizacja: teraz juz Warszawa
    Windows XP Chrome

Post05 gru 2011, 18:31

Ja nie chce wodnego budowac tylko chce olej i musi byc wymiennik ciepla, rozmawialem z czlowiekiem ktory ma kompa w oleju 25litrow i i pograc moze 40 min i musi wylaczyc kompa zeby go nie uszkodzic, wymiennik ciepla jest konieczy, moj komp jest wyjatkowo goracy bo proc to pentium D 820 ktory niemilosiernie sie grzeje, sekcja zasilania podczas dlugiego grania nie wytrzymuje i sie przegrzewa i wylacza kompa, karta podczas grania rowniez goraca nie da sie podkrecic nawet minimalnie bo sie przegrzewa i artefakty, a zasilacz to trup ktory ledwo daje rade i ciagle dmucha goracym powietrzem wiec liczac to na WC to musze ochlodzic 4 bardzo gorace elementy. Dlatego mysle ze nie bede ryzykowal i walne ta chlodnice od golfa i ewentualnie uszczelnie ten dodatkowy otwor. Nie wiem jak z pompa. pochodze po sklepach zoologicznych i jak bedzie jakas tania o wydajnosci 600l/h to wezme, biorac pod uwage ze miala by do przepompowania sam olej przez chlodnice mysle ze da rade.

Awatar użytkownika

BBB

Posty: 95
Rejestracja: 12 wrz 2011, 15:04
    Windows 7 Firefox

Post05 gru 2011, 20:07

kucma pisze: Dlatego mysle ze nie bede ryzykowal i walne ta chlodnice od golfa i ewentualnie uszczelnie ten dodatkowy otwor.
Widział Ty kiedy chłodnice w samochodzie? Wlew masz korkiem zatkany.
Obrazek

Awatar użytkownika

kucma

Zasłużony użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: 28 wrz 2011, 16:27
Lokalizacja: teraz juz Warszawa
    Windows XP Chrome

Post05 gru 2011, 21:08

Juz sie dowiedzialem, to nie wlew a miejsce na czujnik temperatury i najlepiej taki czujnik kupic i nie trzeba bedzie tego otworu zaslepiac, teraz staram sie ustalic ile taki czujnik kosztuje i czy sie oplaca. bo jesli jest drogi to chyba poxilina pójdzie w ruch

Awatar użytkownika

kucma

Zasłużony użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: 28 wrz 2011, 16:27
Lokalizacja: teraz juz Warszawa
    Windows XP Chrome

Post06 gru 2011, 12:00

Pompe juz kupilem, akwariowa 1400l/h tylko za 30zl. Chlodnice od golfa gigantycznych rozmiarow ale razem z tym czujnikiem. Tutaj przeplacilem 20zl ale trudno, mam porządną chlodnice ktora wystarczy i na dwa takie wiadra co mam. Wentyltory kupilem od AAB 25cm bydlaki. Bede mial w koncu idealna cisze bo 13dB sa dla mnie nie slyszalne. W tym tygodniu powinno mi to wszystko przyjsc i na weekendzie bede walczyl z montarzem

______________________________________

Jutro postaram sie zajsc do obi po weze i poxiline. Sprawa wyglada tak ze srednica wlotu w chlodnicy to 33mm a srednica wylotu w pompie to 16mm czyli o polowe mniejsza. Nie wiem jak to zrobie ale jakos bede musial to szczepic do kupy. Chlodnica naprawde robi wrazenie swoja dlugoscia, juz sie nie moge doczekac kiedy to wszystko ruszy. Wiem ze sa takie przejsciowki z weza o wiekszej srednicy na mniejsza i odwrotnie, ciekawe czy takie cos beda mieli na stanie. O postepach prac bede informowal

______________________________________

Wentylatory zamontowane na chlodnicy, weze przyczepione i uszczelnione. Oficjalne zanurzanie jest w czwartek wieczorem ale ponieważ bedzie to biesiada zakrapiana o wrazeniach podziele sie z wami w piatek a filmik i zdjecia pokaze jak zlacze to do kupy czyli jak najszybciej chcialbym aby rowniez to bylo w piatek.

pozdrawiam

Awatar użytkownika

kucma

Zasłużony użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: 28 wrz 2011, 16:27
Lokalizacja: teraz juz Warszawa
    Windows 7 Chrome

Post16 gru 2011, 22:46

Witam.
No i sie doczekalismy. Komp zalany!

Wczoraj (czwartek) oficjalnie i przy swiadkach komp zalany przy użyciu litra wody i 13litrow oleju. Oczywiscie nie obylo sie bez niespodzianek z racji tego ze nic nie bylo testowane i nie bylo zadnych prób.

nie wiem czy teraz pisac o pierwszych wrazeniach i wnioskach. Filmik bedzie jutro albo dzisiaj pozno w nocy. jutro bedzie napewno i pochwale sie linkiem na YT. Jak narazie wszystko dziala i nic nie wybuchlo. Wszystko opisze jutro pod filmikiem.

Pozdrawiam Kucma

_______________________________________

niestety nie dam rady na jutro rano zrobic filmiku bo musze isc do orboty. Filmik bedzie po poludniu blizej wieczora. za utrudnienia przepraszam :]

Awatar użytkownika

Conrado967

Zasłużony użytkownik
Posty: 1101
Rejestracja: 24 sie 2010, 21:45
Lokalizacja: Skorzów
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post17 gru 2011, 20:14

Bardzo ciekawe jak to wygląda, bo widząc chłodnice u Golfa mego brata (jej gabaryty) jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak może wyglądać twoje chłodzenie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości