Tutaj użytkownicy mogą zamieścić porady dla innych i recenzje rożnego rodzaju rzeczy związanych z komputerami.
Awatar użytkownika

Kris

Posty: 334
Rejestracja: 22 lip 2010, 22:20
    Windows 8 Firefox

Post05 lip 2012, 19:22

Więc tak od czasu do czasu jestem zmuszony korzystać z tego programu. A dziś pokaże wam jak zmienić w nim user agenta, jak nie wiecie co to jest to poszukajcie w Google. Więc tak nie piszę tu o pluginie, wykorzystamy, narzędzia developerskie z Chrome/ W Safari może być podobnie, ale nie mam więc pewny nie jestem.

Odpalamy Chrome, Klikamy na dowolnej stronie prawym klawiszem myszki, i wybieramy z listy Zbadaj element wyświetli nam okienko, na samym dole tego okienka po prawej stronie jest ikona zębatki, klikamy na nią . Screen 1
Capture1.JPG
Klikamy na tą zaznaczoną na żółto ikonę zębatki.
Capture2.JPG
Wyświetli nam się takie coś, klikamy na zakładkę user agent - obrysowana czerwona linią.
Capture3.JPG
Teraz ustawiamy to tak jak na screenie z tym że z listy możemy wybrać jako która przeglądarka ma być przedstawiana nasza przeglądarka. Z boku można samemu dopisać wartości, i w ten sposób nikt nie wie jaką mamy przeglądarkę i system.

Na koniec zamykamy to okienko i to pierwsze okienko z narzędziami developerskimi.

W ten prosty sposób bez zbędnych pluginów można w webkit zmienić user agenta / jak już pisałem sądzę że w Safari to też powinno zadziałać, ale nie mam to nie pisze że działa.

Jak znacie angielski to możecie zmienić inne parametry, takie jak rozdzielczość ekranu, emulowanie dotykowego urządzenia itd.
私は怒って、あなたはハハめちゃくちゃだ

Awatar użytkownika

PisarzKsiazkowicz

Moderator
Posty: 2149
Rejestracja: 27 sty 2010, 7:53
    Windows 7 Opera

Post05 lip 2012, 19:23

Na Twoim miejscu nie ustawiałbym tutaj useragenta Firefoksa, bo jest on bardziej hejtowany niż Chrome.

Awatar użytkownika

Kris

Posty: 334
Rejestracja: 22 lip 2010, 22:20
    Windows 8 Firefox

Post05 lip 2012, 19:40

Lepszy lisek niż IE, idę na żywioł.
私は怒って、あなたはハハめちゃくちゃだ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości