Tutaj użytkownicy mogą zamieścić porady dla innych i recenzje rożnego rodzaju rzeczy związanych z komputerami.
Awatar użytkownika

Marek

Posty: 82
Rejestracja: 19 lut 2008, 9:11
Lokalizacja: Watykan :D
    Windows XP Firefox

Post20 sty 2011, 11:32

Szukałem w necie jakiejś porady jak ukryć dysk danemu użytkownikowi [W XP: nie wiem, jak nowsze systemy zareagują!] i w końcu znalazłem, więc się nią podzielę :hyhy:
Sztuczka polega na tym, by dodać w rejestrze jedną wartość. Dysk staje się niewidoczny w "Mój komputer", stale jest jednak dostępny po wpisaniu w pasku adresu jego litery, można go bezpiecznie usunąć korzystając z "Bezpiecznego usuwania sprzętu", nic nie stoi na przeszkodzie temu, by "chodzić po nim" przez inne menadżery plików, niż systemowy, jak choćby 7Zip.
UWAGA: Jeżeli korzystasz z niejednego dysku zewnętrznego/pendrive'a i to jednego z nich chcesz ukryć, zmień jego literę na dowolną dalszą, tak, by po podłączeniu wszystkich dysków/pendrive'ów została jeszcze jakaś zapasowa litera między tym ukrywanym, a innymi włożonymi dyskami (zapobiegnie to ukryciu innego dysku, niż zamierzany). Jeżeli to, co ukrywasz, to partycja dysku wewnętrznego/stacji CD/DVD, której nie będziesz usuwał z komputera - nie zmieniaj nic. Tak od siebie to radzę, każdy postąpi tak, jak woli.
Ukrywanie wykonujemy na koncie użytkownika, dla którego partycja ma być niewidoczna. Jeżeli dotyczy to wielu użytkowników, operację powtarzamy na każdym koncie.
1.W oknie Uruchom, otwieranym w Menu Start wpisz

Kod: Zaznacz cały

regedit
i kliknij OK.
2.Przejdź do klucza:

Kod: Zaznacz cały

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
3.Utwórz wartość DWORD. W systemie dziesiętnym wpisz w polu Dane wartości liczbę odpowiadającą literze dysku: aby ukryć dysk A podaj wartość 1, B - 2, C - 4, D - 8 itd. Aby ukryć większą ilość dysków, zsumuj przyporządkowane im wartości. Kliknij OK.
4.Dla pewności zrestartuj system i sprawdź, czy faktycznie wszystko działa tak, jak należy. Restart nie jest jednak wymagany.

CZYNNOŚĆ WYKONUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ - U MNIE DZIAŁA, U INNYCH NIE MUSI.

Dla leniwych polecam program DoctorTweakXP, który także to potrafi, sam jednak wolę pobawić się w rejestrze.
Mam nadzieję, że obyło się bez błędów. Dziękuję za uwagę, Marek :]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości