Strona 1 z 1

Co kupić, żeby było dobrze - chińskie power banki

: 04 mar 2014, 9:30
autor: funcek
SZEŚĆ.

Ostatnio rozmyślałem nad zakupem takiej zabawki jak Power Bank. Pomysł mi podsunął fakt, że tablet czy telefon(y) padają mi dość szybko, z czego tablet leży już po 2 godzinach na necie, a powoli zaczyna się sezon ognisk, grillów i inne takie.
No i chciałbym, żeby sprzęty, które mam przy sobie, były w gotowości, nawet jeżeli wychodzę gdzieś na cały dzień. I tutaj z pomocą przychodzi Power Bank.

Tylko, że Power Banki są różne - chińskie, no-name, firmowe, drewniane, brzydkie, ładne, małe i duże. Chociaż w sumie nie muszą być ani brzydkie, ani ładne.

Osobiście przymierzałbym się do kupna chińczyka, no bo... Po prostu są znacznie tańsze a jest szansa, że trafię taką bateryjkę, która będzie choć zbliżona do pojemności sugerowanej przez sprzedawców.
Na allegro jednak jest tego sporo, z czego przeważają takie. Raczej nie ma to 12000mAh, ale cena jakaś znowu wygórowana nie jest, a może dałby radę naładować te dwa razy tablet czy cztery razy taką sexperię. Parametry ich baterii potem.
Wczoraj jednak zauważyłem aukcję z takim Power Bankiem. Co prawda, nie jest on Samsunga jak to tytuł aukcji sugeruje, ale już jakiejś firmy niby jest. Od Aili, choć o czymś takim pewnie nikt nie słyszał, a przynajmniej ja. Niemniej sprzedający twierdzi, że ten sprzęcik ma w środku akumulatory Samsunga (4x Samsung 30A ICR18650) no i po wygooglowaniu takie akumulatory okazują się nawet istnieć.

Pytanie brzmi, czy ktoś (prócz robiego - jego wczoraj na ircu podmęczyłem :P) bawił się czymś takim, wyprodukowanym przez Chińczyka?
Jak to mniej więcej się sprawuje - jest tragedia czy idzie wytrzymać?

No i obiecane parametry baterii tabletu i sexperii:
- tablet: ludzie twierdzą, że jakieś 3700 mAh. Pojemność jak najbardziej realna, więc przy niej zostańmy
- sexperia: 970 mAh (nie do pomyślenia w dzisiejszych czasach :P )

Głównie ze względu na tablet bardzo miło by było, gdyby udało się dostać Power Bank zbliżony do pojemności 10000 mAh.