Dyskusja o wszelkich urządzeniach przenośnych, tabletach, smartfonach, telefonach komórkowych i innych gadżetach.
Awatar użytkownika

lolasher

Zasłużony użytkownik
Posty: 2432
Rejestracja: 10 paź 2008, 19:28
Lokalizacja: Zadupie pod Siedlcami ;)
    Mac OS X Opera

Post04 lip 2013, 23:16

Chciałbym sobie zmienić telefon i miło by było, jakby była to jakaś ciekawa zabawka. HTC HD2 kusi genialnym wsparciem, ale wolałbym coś z klawiaturą qwerty. Nie zależy mi jakoś na grach, aby się w miarę wygodnie przeglądać internet. Najbardziej zależy mi na dużym wsparciu niggerów, różnych Paranoidów i Cyanogenmodów.
HD2 na allegro widziałem za 500 zł i raczej więcej bym nie chciał wydać.

Awatar użytkownika

Silent Night

Posty: 9
Rejestracja: 27 lut 2013, 9:15
Lokalizacja: Niemcy/Polska
    Windows 7 Firefox

Post05 lip 2013, 1:02

N950(na ebay czasem się pojawia), n900, moto milenstore
Sory za mój J.Polski :/

Awatar użytkownika

robi_10

Zasłużony użytkownik
Posty: 933
Rejestracja: 12 wrz 2011, 18:38
Lokalizacja: Gdynia
    Windows 7 Chrome
Kontakt:

Post05 lip 2013, 1:05

Jak zależy Ci konkretnie na dużej różnorodności Androidów i co więcej innych systemów, to nawet ciężko szukać czegoś innego niż HD2 - po prostu nie ma sobie równych pod tym względem, jednak pamiętaj, że ten telefon też nie będzie wieczny - mimo wszystko to już dość stary jednordzeniowiec posiadający 512mb ramu ze słabym GPU. Sam posiadam go od półtora roku, jak masz jakieś pytania co do jego funkcjonalności, to pisz ;).

Jeżeli odstawiłbyś na bok modowanie telefonu, to także w 500zł zmieścisz się kupując Galaxy Ace 2 - więcej pamięci, dwurdzeniowy procesor, mocniejsze GPU, więcej pamięci wbudowanej (choć biorąc pod uwagę możliwosć rozszerzenia, to raczej marginalny argument), trochę mniejszy wyświetlacz, ale rozdziałka nadal 480x800, jednak wsparcie raczej słabe, więc nie sądzę, by jakoś specjalnie Cię interesował akurat ten model.

Dokładając trochę do tych 500zł, już przy 600zł dałbyś radę kupić SGS II. Chyba nie muszę mówić ile ten telefon potrafi. Pomiędzy HD2 a SGS II jest niemalże przepaść, a wsparcie community jak chodzi o ten telefon jest i tak całkiem spore (spójrz chociażby na XDA). I ja bym szczerze mówiąc chyba najbardziej tym telefonem się zainteresował (podkreślam tu słowo JA :D)

Pozostaje jeszcze N900, chociaż podejrzewam, że z Androidami nowszymi niż GB to nie będzie zbyt przyjemne...

Jeżeli zaś chodzi o klawiaturkę to nic innego nie przychodzi mi do głowy niż Desire Z, ale nie wiem jak stoi ten telefon ze wsparciem. W dodatku hardware'owo też nie powala na kolana...

Awatar użytkownika

Conrado967

Zasłużony użytkownik
Posty: 1101
Rejestracja: 24 sie 2010, 21:45
Lokalizacja: Skorzów
    Windows 8 Opera
Kontakt:

Post05 lip 2013, 2:06

HD 2 faktycznie robi wrażenie ilością i jakością alternatywnych systemów operacyjnych. Wydaję mi się, ze jeśli Ci nie zależy na grach to jednak wystarczy na dziś do przeglądania internetów itp.
N900 ma wygodna klawiaturkę qwerty. Systemów także jest kilka, ale do użytku na co dzień nadaje się tylko standardowe Maemo, które nie jest złym systemem i mi przypadło bardzo do gustu. Android 4.0.4 dość mocno ciął, ale GB w miarę dobrze działał. Oporowy wyświetlacz był dla mnie bardzo dobry i nie narzekałem na jego czułość. Według mnie jest to najlepszy wyświetlacz oporowy jaki powstał, ale niestety czasem przydaję się multitouch, ale ja na jego brak narzekałem tylko w grach.
N9 nawet Ci nie proponuje, bo jesli chodzi o specyfikacje to jest zbliżona do HD2, a wsparcie jeśli chodzi o alternatywne systemy jest bardzo słabe, bo jest niepełnosprawny Android (gorszy niż na N900, ale na N9 szybszy) i Easy debian emulowany z poziomu MeeGo. Ja oczekuje Sailfisha, ale to pewnie dopiero w przyszłym roku.
@Silent, nawet nie rób smaka, bo nikt chyba nie wyda 5000 zł na smartphone o wydajności sprzed 2 lat i bez żadnego wsparcia od strony technicznej (softwarowo jest podobnie jak z N9).

Awatar użytkownika

lolasher

Zasłużony użytkownik
Posty: 2432
Rejestracja: 10 paź 2008, 19:28
Lokalizacja: Zadupie pod Siedlcami ;)
    Android Opera

Post05 lip 2013, 15:16

Teraz piszę z ZTE Blade z wgranym Paranoidem, chce urządzenie z co najmniej takim samym wsparciem jak moja aktualna zabawka. Nie wiedziałem, ze SGS tak staniał, ale do HD2 ciągnie mnie tęsknota za Toshibą G900. O ile dobrze pamiętam, HD2 jest identyczne, jak któryś telefon z Androidem, więc o to się nie martwię, a jak wyglada sprawa z Windows Phone i multibootem?

Awatar użytkownika

SzymekRak

Zasłużony użytkownik
Posty: 548
Rejestracja: 09 lip 2008, 11:55
Lokalizacja: gdzieś bardzo daleko
    Linux Chrome

Post05 lip 2013, 15:34

Mam HD2 wylicytowanego za 391zł + wysyłka. Da się używać Androida 4.2.2(rom oparty na CM); nawet MIUI jest przeportowane, acz wolno to działa. WP7/8 i WM nigdy na nim nie miałem. Można mieć na karcie SD Androida i partycję danych dla WP i WP w pamięci wewnętrznej.
nie wiem

Awatar użytkownika

piotrmika

Zasłużony użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 10 lut 2008, 16:20
Lokalizacja: Kraków
    Windows 7 Chrome

Post06 lip 2013, 0:30

Miałem kiedyś HD2 i WP7. Działało całkiem nieźle.
MacBook Pro i5/8GB/256GB/Retina/MAC OS X Yosemite
iPhone 6, Samsung Galaxy S6 Edge

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości