Dyskusja o tym co można kopnąć kiedy Software przestanie działać.
Awatar użytkownika

Kris

Posty: 334
Rejestracja: 22 lip 2010, 22:20
    Windows 7 Opera

Post11 lis 2010, 18:33

Zastanawiam się co będzie lepsze, do filmów i grafiki jak i przeglądania sieci, logicznie wybrałbym pc , ale zajmuje dożo miejsca i nie jest mobilny, jak myślicie co lepiej by pasowało ?
私は怒って、あなたはハハめちゃくちゃだ

Awatar użytkownika

lolasher

Zasłużony użytkownik
Posty: 2432
Rejestracja: 10 paź 2008, 19:28
Lokalizacja: Zadupie pod Siedlcami ;)
    Windows 7 Opera

Post11 lis 2010, 18:46

Laptop ale tylko bardzo drogi. Jak nie masz zamiaru wydać co najmniej 4k to nie pakuj się w to. Chyba, że masz niskie wymagania. (bo dla mnie filmy to Full HD, grafika to nowe gry, a przeglądanie sieci to co najmniej 20-30 kart na dwóch czy trzech przeglądarkach, bo zawsze na którejś jakaś strona ma fochy).

Jakbyś już brał laptopa to nie patrz na karty graficzne - wszystkie są identyczne, różnią się naprawdę tylko drobnymi szczegółami. Najważniejszy w laptopie jest procesor - poniżej wydajności Core 2 Duo 2.5 GHz ciężko egzystować - chyba, że ja się po prostu przyzwyczaiłem. '

Jeżeli laptop ma leżeć na biurku to lepiej już kupić małe PC - szkoda baterii, którą w dwa lata i tak zajedziesz - bez różnicy na to, czy pracujesz na baterii czy nie.

I rozdzielczość matrycy jakaś konkretna - na 1680x1050 nie mieszczę się ze swoimi okienkami i jeżeli chcę wydajnie pracować muszę podpiąć drugi monitor.

Awatar użytkownika

Kris

Posty: 334
Rejestracja: 22 lip 2010, 22:20
    Windows 7 Opera

Post11 lis 2010, 18:57

Tyle to i ja wiem, ale ta cześć o minusach laptopa mi się przyda , dzięki :D
私は怒って、あなたはハハめちゃくちゃだ

Awatar użytkownika

SzymekRak

Zasłużony użytkownik
Posty: 548
Rejestracja: 09 lip 2008, 11:55
Lokalizacja: gdzieś bardzo daleko
    Linux Firefox

Post11 lis 2010, 19:18

Ja bym nie inwestował w laptopa za 4k, mam swojego "ultra" peceta z e1500 i całkowicie mi wystarcza nawet jak otwieram 10 kart w Operze, a laptop(a raczej netbook/subnotebook) - byłby tylko jako dodatek, gdy nie mam dostępu do PC i na wyjazdy :D
Dotychczas miałem drugiego kompa, ale z braku miejsca zastąpi go IBM x40. Jego wydajność nie będzie raczej gorsza od Celerona 1200, a będzie toto przynajmniej mniejsze i będzie mogło pracować na baterii.
nie wiem

Awatar użytkownika

Kris

Posty: 334
Rejestracja: 22 lip 2010, 22:20
    Windows 7 Opera

Post11 lis 2010, 19:23

Tak bardzo mi na mobilności nie zależy, ino nie korzystałem jeszcze z laptopa i chciałbym wiedzieć czy w porównaniu do pc za taką sama cenę, się opłaca, z tego co wiem ma mniejszą wydajność alczy czy to wszystko, czy praca na takim ekranie i klawiaturze jest wygodna ?
私は怒って、あなたはハハめちゃくちゃだ

Awatar użytkownika

SzymekRak

Zasłużony użytkownik
Posty: 548
Rejestracja: 09 lip 2008, 11:55
Lokalizacja: gdzieś bardzo daleko
    Linux Firefox

Post11 lis 2010, 19:34

Jako "główny" komputer, uznaję jedynie pecety.
Otóż z laptopami miałem dużo styczności, jednak z doświadczenia wiem, że ludzie używają ich jako stacjonarki, nigdy nie odłącza ich się od zasilacza. Ogólnie praca na panoramicznych ekranach w laptopach, jeśli chodzi o WWW i pisanie tekstów jest mniej wygodna, mój 19" 5:4 monitor wystarcza mi w zupełności. Jak nie zależy ci na mobilności, noszeniu laptopa gdzieś np do znajomych, na wakacje - bierz peceta, lepsza wydajność za mniejszą cenę.
/Edit: a z klawiaturą to zależy od modelu, na niektórych pisze się przyjemnie, na innych tragicznie.
nie wiem

Awatar użytkownika

lolasher

Zasłużony użytkownik
Posty: 2432
Rejestracja: 10 paź 2008, 19:28
Lokalizacja: Zadupie pod Siedlcami ;)
    Windows 7 Opera

Post11 lis 2010, 19:36

Pewnie, że tak pod warunkiem, że masz touchpad multitouch (jak czasem korzystam ze zwykłego na jakimś innym laptopie to mnie ... może nie będę kończył). Z klawiaturą nie ma problemu, nie jest jakaś za mała, jak dużo używasz klawiatury numerycznej to może zaboleć jej brak (z drugiej strony jak ktoś ma laptopa z numeryczną to po prostu nie trafiam w literki i też mnie nie powiem co bierze).

W dzisiejszych czasach najlepiej kupić stacjonarkę i netbooka. Chociaż ja sobie już nie wyobrażam tego, żebym nie mógł sobie poleżeć na łóżku i sobie pograć w jakąś gierkę, albo napisać posta na techvortalu jak teraz ;)

Niestety też często widzę jak ludzie używają laptopów jako stacjonarki - boją się wynieść komputer z domu :D, ba przenieść do innego pokoju nawet. Kiedy idę naprawiać znajomemu kompa zabieram ze sobą laptop - rzadko można liczyć, że ktoś będzie miał wszystko co jest potrzebne. W wakacje często grałem z kumplem przez lan w GTA IV.

Awatar użytkownika

PisarzKsiazkowicz

Moderator
Posty: 2149
Rejestracja: 27 sty 2010, 7:53
    Mac OS X Opera

Post11 lis 2010, 21:58

Chcesz mobilności? Weź laptopa.
Chcesz by zajmował mniej miejsca niż typowy PC? Tu masz kilka możliwości:
- sprzęt w podobie iMaków, czyli All-in-One. Są pecety AiO, więc spoko,
- nettop:
---- własna konstrukcja na bazie mobo mini-iTX
---- gotowa konstrukcja jakiejś firmy
Stawiasz sobie takiego nettopa za monitorem, albo obok i tyle. U nas w szkole kilka nettopów jest, fajne są. Choć jak każdy sprzęt szkolny (choćby im Xeony dali i parę GB RAMu), muli jak cholera.

Awatar użytkownika

lolasher

Zasłużony użytkownik
Posty: 2432
Rejestracja: 10 paź 2008, 19:28
Lokalizacja: Zadupie pod Siedlcami ;)
    Windows 7 Opera

Post11 lis 2010, 22:07

W szkołach muli bo masz Active Directory na jakimś beznadziejnym serwerku, który nie nadąża. A nauczyciele w szkołach bardzo często zamiast wykorzystywać jego zalety to obchodzą go na około.

Awatar użytkownika

PisarzKsiazkowicz

Moderator
Posty: 2149
Rejestracja: 27 sty 2010, 7:53
    Mac OS X Opera

Post11 lis 2010, 22:10

Już nie mówiąc o tym, że są pełne syfu np. wirusów.

Awatar użytkownika

Rublik

Moderator
Posty: 2878
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:11
Lokalizacja: Brzesko
    Windows Vista Opera
Kontakt:

Post11 lis 2010, 22:16

Gdybym miał kupować nowy komputer, byłby to laptop, bo:

można go sobie przenosić
z wi-fi możemy sobie np. przeglądać neta leżąc sobie w łóżku
jest cichy, dzięki czemu na spokoju można pobierać pliki w nocy :D
zużywa mniej energii, co przekłada się na niższe rachunki :P

Fakt, że jest mniej wydajny od stacjonarki, ale ja np. nie gram w najnowsze hity by potrzebować nie wiadomo jakiego procka i karty graficznej, oczywiście bez przesady :P
A w sumie na chuj mi ten podpis xD

Awatar użytkownika

pc.qwerty

Zasłużony użytkownik
Posty: 3276
Rejestracja: 01 lip 2010, 12:28
    Windows 2000 Firefox

Post12 lis 2010, 12:56

Ja tam wolę stacjonarkę, nie ma jak majsterkowanie :P
Rublik pisze:z wi-fi możemy sobie np. przeglądać neta leżąc sobie w łóżku
Racja, ale... po co przeglądać neta w łóżku ? :hyhy:
Rublik pisze:jest cichy, dzięki czemu na spokoju można pobierać pliki w nocy :D
W stacjonarce też można walnąć ciche chłodzenie :P
Rublik pisze:zużywa mniej energii, co przekłada się na niższe rachunki :P
O ile, 2 zł ? :chytry:
There is no cloud. It's just someone else's computer.

Awatar użytkownika

Ult1me

Administrator
Posty: 2415
Rejestracja: 05 sie 2008, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post12 lis 2010, 13:51

pc.qwerty pisze: Racja, ale... po co przeglądać neta w łóżku ? :hyhy:
A RedTube to co? ;>
Komputery:
Spoiler
Laptop (mój główny komputer): Acer Aspire 5750G | Intel Core i3 2330M (Sandy Bridge) 0.8-2.2GHz | Intel HM65 | 6GB RAM DDR3 | Intel HD Graphics 3000 + nVidia GeForce GT540M (nVidia Optimus) | Crucial MX100 256GB SSD | Broadcom 802.11n Network Adapter | Broadcom NetLink Gigabit Ethernet | Realtek ALC269 (+Dolby Advanced Audio)

Laptop służbowy: HP ProBook

Komputer brata (mój stary): Intel Pentium DualCore E6300 (2x 2.8@1.6-3.25 GHz EIST, 64bit, Intel-VT) | Gigabyte EP43T-UD3L (P43, ICH10) | 2x2 GB RAM DDR3 1066MHz GoodRAM | Palit GeForce GT220 | 2x500 GB (Seagate + SpinPoint F3)

Stacja do napraw: Intel Pentium 4 630 (3.00@2.43 GHz, 64bit, HT, Prescott) | ASUS P5GPL (Intel i915, ICH6) | 2x512 MB RAM DDR1 Kingston (PC-3200) | Gainward GeForce 7300 GT 256 MB DDR2 | jakiś dysk :)

Komputer na części: Intel Pentium III 600 MHz Slot 1 | ASUS P3B-F | 128 MB SDR SDRAM | GeForce 2 MX400 (?) | Seagate 8.4GB PATA

Lumia 625
Dowódca Grupy Odwetowej Mafii C-QUAM, łączącej fanów fal długich, średnich i krótkich, nak***iania kabli j**anych, France Bleu Alsace, The Mighty KBC, Voice of Korea, Warszawskiej Radiostacji Centralnej z najwyższym masztem świata Konstantynowie koło Gąbina, oraz Radiowego Centrum Nadawczego z prawie najwyższymi masztami w Solcu Kujawskim

Awatar użytkownika

pc.qwerty

Zasłużony użytkownik
Posty: 3276
Rejestracja: 01 lip 2010, 12:28
    Windows 2000 Firefox

Post12 lis 2010, 13:52

A jak wilgoć dostanie się do laptopa i zrobi bum ? ;>
There is no cloud. It's just someone else's computer.

Awatar użytkownika

GENERiC

Zasłużony użytkownik
Posty: 1158
Rejestracja: 21 mar 2009, 19:39
Lokalizacja: wszedzie
    unknown Opera

Post12 lis 2010, 14:03

zanim dostanie się to sie wysuszy :D toż to laptop będzie gorrrący :d

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość