Projekty wykonane przez naszych użytkowników. Jeżeli robisz jakąś aplikacje lub mod to pochwal się tutaj.
Awatar użytkownika

Calgon

Posty: 68
Rejestracja: 01 sty 2014, 18:48
Lokalizacja: Wszechświat > Układ Słoneczny > Ziemia > Europa > Polska > Warszawa
    Windows 7 Firefox

Post01 sty 2014, 18:56

Witam!

Pierwszy raz będę robił modyfikację, więc proszę Was serdecznie o jak największe wsparcie. Chciałbym zabrać się za modyfikowanie Windows'a Neptune build 5111. Głównym założeniem na ten moment jest spolszczenie. Potem dodanie nowych programów i innych. Później? Zobaczy się. Może się to uda, nie wiem. Jeżeli uważacie, że lepiej modyfikować jakąś inną betę Windows to piszcie. (tak, chcę modyfikować bety ;))

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

PisarzKsiazkowicz

Moderator
Posty: 2149
Rejestracja: 27 sty 2010, 7:53
    unknown Opera Mini

Post01 sty 2014, 23:50

Jestem niedźwiedziem.

Awatar użytkownika

xgameroc

Posty: 8
Rejestracja: 03 wrz 2013, 17:53
    Windows XP Opera

Post02 sty 2014, 17:48

Żart? Nawet Ja wiem, że to bez sensu i totalnie głupie(?...). Neptune to W2K SP0/1, plus ogromne problemy z racji absurdalnego numeru wersji NT, oraz uprawnieniami ADM. Jedyne co ma ponad te błędy względem W2K to: logon screen i troszkę ciekawszy projekt loga... To też lepiej spróbuj przesortować logon screen do w2k sp4, i masz neptune po polsku.

Awatar użytkownika

PRZEMEK40m

Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2013, 23:37
    Android Opera Mini

Post02 sty 2014, 18:19

Tam zaraz żart :-) Dawniej też myslalem nad modem windows neptune później chciałem tylko spolszczyć i wkońcu nic nie wyszlo bo czasu nie miałem. A że totalnie głupie i bez sensu tego nie powiedział bym. Na czystym win longhorn tez mało co chodzilo a na sigmie sporo można uruchomic a przypominam ( jak by kto nie wiedzial ) sigma to modyfikacja longhorna. Może jak by nad tym posiedzieć...

Awatar użytkownika

PisarzKsiazkowicz

Moderator
Posty: 2149
Rejestracja: 27 sty 2010, 7:53
    Windows 8.1 Opera

Post02 sty 2014, 18:42

Nie chcę nic mówić, ale Sigma była rozwijana najbardziej aktywnie w czasach przed Windowsem 7, pomijając Sigmę 3, gdy z Urbanem zasiedliśmy do tego, bo akurat bawiłem się LH na Drewnianej i odkryłem parę ciekawych rzeczy. To były czasy, gdy zabawy LH miały zdecydowanie więcej sensu. Teraz, to już tylko ciekawostka, którą warto jest poznać, sztuką dla sztuki, którą praktycznie nikt już się nie zajmuje.

Poza tym, LH ma zdecydowanie więcej ciekawych smaczków niż Neptune, a wiele z nich nadal pozostaje tajemnicą. Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale w samym Neptunie nie było nic specjalnie ciekawego, wszystkie koncepcje zostały wcielone do Whistlera, wydanego jako XP.

Awatar użytkownika

Conrado967

Zasłużony użytkownik
Posty: 1101
Rejestracja: 24 sie 2010, 21:45
Lokalizacja: Skorzów
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post02 sty 2014, 18:43

Ale w Longhornie opłacało się dla czegoś więcej niż logonu i bootscreenu edytować i przekopywać system aby dać mu zgodność z aplikacjami.

Longhorn nie wywalał się po doinstalowanie sterowników od grafiki (nie licząc tych nowszych).

Nawet jeśli są faktycznie jakieś ciekawsze ficzery w tym systemie to tak na prawdę jest to tylko przegląd tego w którą stronę od początku zmierzał Microsoft i co rozwijał przez cały program "codename Whistler".

Jak już chcesz na upartego coś edytować z tymi starymi alphami/ betami to weź się za jakiegoś Whistlera i postaraj się dograć mu rzeczy z XP, albo 2000 i zmień sobie jeśli chcesz brandking na ten z Neptuna, bo faktycznie jego logo było i jest dla mnie intrygujące.

Awatar użytkownika

PRZEMEK40m

Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2013, 23:37
    Android Opera Mini

Post02 sty 2014, 18:57

Właśnie moze i dlatego że tam nic ciekawego ( chodzi o neptune ) nie bylo to mnie nie ciaglo do jego modyfikacji a nie lepiej zająć sie modowaniem nowszych systemów tj. win 7, win 8 ?

Awatar użytkownika

PisarzKsiazkowicz

Moderator
Posty: 2149
Rejestracja: 27 sty 2010, 7:53
    Windows 8.1 Opera

Post02 sty 2014, 19:07

Co jest ciekawego w modowaniu Windows 7 i 8?

Tam nie ma nic do modowania.
Jeśli naprawdę chcecie się bawić w modowanie - zarówno Android jak i Symbian mają ogromny potencjał do takich zabaw. A z ciekawych rzeczy do robienia na desktopie, jedyne co mi przychodzi do głowy to rozwijanie dziwnych, alternatywnych systemów i oprogramowania na nie. (Haiku <3)

Awatar użytkownika

PRZEMEK40m

Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2013, 23:37
    Android Opera Mini

Post02 sty 2014, 19:21

Zależy jak kto rozumie. Bez urazy ale moze ty w tym nic nie widzisz. Mam orginala 7, wiem również ze w tym systemie nie ma za bardzo co poprawiać ale mimo to dla siebie jak i moim znajomym integrowalem w instalke sterowniki pod ich sprzęt. Przesadzilem z tym modowaniem bo dodac sterowniki to zaden mod chyba kazdy umie. No ale jak ktoś ma zapał i czas do tego może cos wymyslic. Wole napisac jakis program dodac jakies tweaki niz zintegrowac wersje x86 i x64 i wpuscic to w neta bo tego troche juz jest.

Awatar użytkownika

PisarzKsiazkowicz

Moderator
Posty: 2149
Rejestracja: 27 sty 2010, 7:53
    Windows 8.1 Opera

Post02 sty 2014, 19:31

Takie rzeczy zbyt łatwo się robi odkąd do powszechnego użycia weszła instalka WIM. Każdy administrator sieci to robi i nie wpuszcza tego do sieci z etykietką "super mega mod bardzo ambitny wow windows 7 doge edition".

Awatar użytkownika

PRZEMEK40m

Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2013, 23:37
    Android Opera Mini

Post02 sty 2014, 19:50

Dokładnie. Tylko za duzo przypadków znam co tak właśnie robią. Przyszlem na to forum ( nie bede mówić z jakiego ja go nie lubie wy pewnie tez ) tam wlasnie banda dzieciaków ( nie wszyscy ) myślą ze cos dodadza jakies ikony wpuszcza i sa ok. Dobra bo to nic nie wnosi do tematu w którymś poscie powyzej sie tylko spytałem czy nie lepiej modowac win 7 win 8 mial byc przykład wiec podalem.

Awatar użytkownika

PisarzKsiazkowicz

Moderator
Posty: 2149
Rejestracja: 27 sty 2010, 7:53
    Windows 8.1 Opera

Post02 sty 2014, 19:54

PRZEMEK40m pisze:Dokładnie. Tylko za duzo przypadków znam co tak właśnie robią. Przyszlem na to forum ( nie bede mówić z jakiego ja go nie lubie wy pewnie tez ) tam wlasnie banda dzieciaków ( nie wszyscy ) myślą ze cos dodadza jakies ikony wpuszcza i sa ok. Dobra bo to nic nie wnosi do tematu w którymś poscie powyzej sie tylko spytałem czy nie lepiej modowac win 7 win 8 mial byc przykład wiec podalem.
Windows MX?

Tak, czy siak, by nie ciągnąć offtopu, jeśli chcesz robić coś ciekawego, pobaw się dziwactwami. ;)

Awatar użytkownika

PRZEMEK40m

Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2013, 23:37
    Android Opera Mini

Post02 sty 2014, 20:08

Tak windows mx. Tam tylko pod innym nickiem. Dziwactwami mówisz... mam coś na oku ale mówić o tym narazie nie będę. Haiku OS też wsumie ciekawe :)

Awatar użytkownika

bsystem

Zasłużony użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: 03 lis 2010, 16:44
    Windows 8 Chrome

Post02 sty 2014, 22:12

Ja szczerze uważam, że modowanie tak starych systemów nie ma sensu. Przy okazjonalnym uruchomieniu k6-2 czy innych szrotów i tak używam tam czystego 2k, nie instaluję modów. W zasadzie jedyne nigeryjskie wersje jakie używam to Mac OS'y, chociaż to też niezbyt często. IMHO, lepiej spędzić czas, tak jak to już opisał nie kto inny jak nasz naczelny programista PisarzKsiazkowicz - zagłebiając się w Androida i Sybiana (szczególnie w tym drugim przypadku nie dosłownie).

Awatar użytkownika

Calgon

Posty: 68
Rejestracja: 01 sty 2014, 18:48
Lokalizacja: Wszechświat > Układ Słoneczny > Ziemia > Europa > Polska > Warszawa
    Windows 7 Firefox

Post03 sty 2014, 12:31

Skoro tak, to biorę się za modyfikację Whistlera. Projekt Neptune R2 zostaje zarzucony. Najprawdopodobniej wezmę build 2419 czyli ostatni z Watercolorem. Oczywiście bez Waszej pomocy nie uda mi się nic zrobić. Będzie to moja pierwsza modyfikacja. Ktoś chętny do pomocy w tworzeniu build'u 001?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości