Dyskusja dotycząca najpopularniejszej rodziny systemów operacyjnych.
Awatar użytkownika

joe93

Posty: 82
Rejestracja: 12 lut 2015, 16:39
    Windows 7 Firefox
Kontakt:

Post04 sty 2016, 21:08

SzymekRak pisze:Żeby zainstalować z iso retail na kluczu oem, trzeba chyba by było wprowadzić zmianę w jednym pliku w obrazie iso...
Cytuję:
Copy all content of Windows XP CD to hard disk drive, or extract Windows XP disc image to a folder.
Open the file \i386\setupp.ini in any text editor such as Notepad.
Inside the setupp.ini, there is a “Pid” parameter with [Pid] header. The Pid variable consists of 2 parts. The first 5 digits is Microsoft product code (MPC) which determines the version of Windows XP that will be installed, the last 3 digits is channel ID that determines which CD-keys or product keys that the installation wizard will accept. [...]
The first 5 digits of Pid is normally stayed the same for same version of Windows XP (i.e. RTM, SP1, SP2 or SP3). Thus, only the last 3 digits of Pid needs to be modified according to example above. Generally, channel ID for retail is 335, OEM is OEM, and volume licensing is 270.
Ze strony http://www.mydigitallife.info/how-to-ch ... e-channel/

Warto też rozważyć zainstalowanie nowszego systemu operacyjnego, bo Windows XP nie jest już wspierany przez Microsoft. Jeżeli nie uzywasz żadnych programów, które są tylko pod Windows, polecam wypróbowanie jakiejś dystrybucji Linuksa lekkiej łatwej w obsłudze, na przykład ze środowiskiem graficznym MATE lub XFCE.

no wiesz,ciężko mi się przestawić na linuksa . Hmm :) . z czego korzystam :D do pobierania używam IDM-internet download manager . Czemu ? bo bez akceleratora pobieranie idzie mi max 500 kb/s a z IDm 40 Mb/s .. Może mi nie wierzy nikt ale tak niestety mam w Orange do marca tego roku musze sie meczyc z tymi pajacami ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości