Dyskusja o tym co można kopnąć kiedy Software przestanie działać.
Awatar użytkownika

Klisos

Posty: 74
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:19
    Windows 7 Firefox

Post12 kwie 2015, 18:45

Witam.
Mam problem z czytnikiem kart. Zacznę od samego początku. Kupiłem używany komputer. W obudowie był czytnik kart z gniazdem USB. Okazało się, że czytnik nie działa. Po włożeniu pendriva do usb nic się nie dzieje, a po włożeniu w czytnik karty SD explorator windows się zawiesza i nie widzi tej karty. Uznałem, że czytnik jest zepsuty i przeszedłem nad tym do porządku dziennego jako, że nie był mi jakoś szczególnie potrzebny. Ostatnio wymieniłem procesor i płytę główną. W tej chwili mam intel core 2 quad na płycie 0FM586 intela wyciągniętej z komputera dell. Po uruchomieniu sprzętu włożyłem pendrive do usb i okazało się, że działa. Wtedy przetestowałem czytnik kart SD, ale po włożeniu karty nic się nie dzieje poza zaświeceniem się światełka na czytniku. Czytnik ma jeszcze wejście na kartę CompactFlash (taka duża, prostokątna o małej pojemności od starego aparatu) i to działa, bo mam akurat aparat z taką kartą i sprawdzałem. Wtedy uznałem, że warto coś z tym zrobić i kupiłem na ebayu drugi taki sam czytnik. Po podłączeniu okazało się, że nie ma żadnej różnicy. Wszystko działa i nie działa dokładnie tak samo. Wypróbowałem też inną kartę SD z innego aparatu. Efekt dokładnie ten sam. Tę pierwszą kartę wypróbowałem też w laptopie. Działa bez najmniejszych problemów, więc to nie problem z kartą, a z czytnikiem. Wtedy przypomniałem sobie, że moja drukarka (Canon pixma mp220) też ma czytnik kart. Włożyłem ją tam (znaczy kartę) i okazało się, że ją widzi, można z niej czytać i kopiować dane, ale skopiowanie na nią skutkuje komunikatem, że dysk jest zabezpieczony przed zapisem. Oczywiście natychmiast sprawdziłem. Nie jest. Włożyłem też kartę do laptopa. Można sobie kopiować wszystko tam i z powrotem bez ograniczeń. Znalazłem gdzieś w sieci radę, żeby w takiej sytuacji znaleźć w rejestrze klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies i wpis WriteProtect ustawić na "0". Szukałem takiego, ale go nie ma w moim rejestrze. W takiej sytuacji poradnik radził, żeby go utworzyć i ustawić na "0". Tak zrobiłem. Nie pomogło. Próbowałem też naprawić to za pomocą Diskpart. Po dotarciu do polecenia clean dostałem komunikat, że dysk jest zabezpieczony przed zapisem nawet pomimo, że wcześniej zrobiłem attributes disk clear readonly i napisał, że to zrobił.
Potem jeszcze zapakowałem w usb zewnętrzny czytnik kart pamięci (taki, co wygląda jak pendrive) i włożyłem w niego tę kartę. Działa, kopiuje, usuwa i nie ma najmniejszego problemu. No i teraz moje pytanie: o co chodzi? Faktyczne uszkodzenie sprzętu jakoś mi nie pasuje. Za dużo tych zbiegów okoliczności.
Aha, komputer działa pod win7 ultimate. Jakiś wirus też jest mało prawdopodobny, bo system zainstalowałem dosłownie kilka dni temu i nic podejrzanego się z nim nie dzieje.

Awatar użytkownika

bsystem

Zasłużony użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: 03 lis 2010, 16:44
    Windows 8.1 Chrome

Post12 kwie 2015, 22:00

Nie próbowałeś znaleźć jakiś sterowników do tego? Może stockowe sterowniki z Windows sobie nie radzą z obsługą tego czytnika.

Awatar użytkownika

Klisos

Posty: 74
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:19
    Android Chrome

Post12 kwie 2015, 22:20

Nie próbowałem. Ale spróbuję jutro i dam znać co i jak. Dzięki za sugestię.

Awatar użytkownika

Klisos

Posty: 74
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:19
    Windows 7 Firefox

Post14 kwie 2015, 16:26

Próbowałem znaleźć te sterowniki, ale mam z tym problem. Sterowniki nie są dla płyty głównej, a dla konkretnego czytnika kart. A ja nie wiem jaki mam czytnik. W sensie jaki producent i model. Nic na nim nie jest napisane, w managarze urządzeń też nic o tym nie ma, a everest pokazuje tylko, że to jest czytnik kart, ale bez modelu.
Czytnik pochodzi oryginalnie z komputera emachines, ale nie wiem jaki dokładnie model, więc tą drogą też nie mam go jak wytropić.

Awatar użytkownika

pc.qwerty

Zasłużony użytkownik
Posty: 3276
Rejestracja: 01 lip 2010, 12:28
    Windows 7 Chrome

Post14 kwie 2015, 16:31

Sprawdź po devID i venID
There is no cloud. It's just someone else's computer.

Awatar użytkownika

Klisos

Posty: 74
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:19
    Windows 7 Firefox

Post14 kwie 2015, 16:40

Ok, teraz osiągnęliśmy kraniec mojej skromnej wiedzy. Możesz wyjaśnić to, co powiedziałeś? :)
A swoją drogą, to prawdopodobnie wytropiłem model komputera z którego pochodzi mój czytnik. Wpisałem po prostu w google emachines pc i patrzyłem na zdjęcia. Sądząc po wyglądzie to może być T3985. Szukałem sterowników i faktycznie są sterowniki do czytnika kart dla tego komputera, ale tylko pod windows xp.

Awatar użytkownika

pc.qwerty

Zasłużony użytkownik
Posty: 3276
Rejestracja: 01 lip 2010, 12:28
    Windows 7 Chrome

Post14 kwie 2015, 16:44

Menedżer urządzeń> ppm na czytnik> szczegóły> identyfikatory sprzętu
Przykładowo:
Masz: PCI\VEN_aaaa&DEV_bbbb
VEN_aaaa = vendor id = id producenta
DEV_bbbb = device id = id urządzenia
Obie wartości wrzucasz do wyszukiwarki i jest duża szansa że trafisz swój czytnik.
There is no cloud. It's just someone else's computer.

Awatar użytkownika

Klisos

Posty: 74
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:19
    Windows 7 Firefox

Post14 kwie 2015, 16:55

Obawiam się, że nie widzę niczego, co by tak wyglądało. Może byłoby łatwiej, gdybym wiedział, które urządzenie w menedżerze urządzeń to ten czytnik. Coś mi się zdaje, że po prostu się przejdę do sklepu po nowy. W końcu ile on może kosztować? :)

Awatar użytkownika

Rublik

Moderator
Posty: 2878
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:11
Lokalizacja: Brzesko
    Windows 8.1 Chrome
Kontakt:

Post14 kwie 2015, 19:09

Mało, ja u Chińczyka niedawno kupiłem 3,5 calowy czytnik kart za 2,39$ i działa bardzo sprawnie :)
A w sumie na chuj mi ten podpis xD

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości