Dyskusja o wszelkich urządzeniach przenośnych, tabletach, smartfonach, telefonach komórkowych i innych gadżetach.
Awatar użytkownika

PisarzKsiazkowicz

Moderator
Posty: 2149
Rejestracja: 27 sty 2010, 7:53
    Windows 7 Opera

Post10 cze 2012, 12:46

Wciąż, nawet k550i miał prawdziwy multitasking, wcześniejsze pewnie też (ale nie miałem z nimi styczności). Klawiatura ekranowa nigdy nie zastąpi pełnowymiarowej fizycznej, niezależnie od tego, jak wygodna. Dalej nie chce mi się czytać.

Awatar użytkownika

pc.qwerty

Zasłużony użytkownik
Posty: 3276
Rejestracja: 01 lip 2010, 12:28
    Mac OS X Opera

Post10 cze 2012, 13:09

14. Cannot sync directly with Outlook without syncing to Cloud | A co to za problem? Tak, czy tak łączysz się z Internetem.
ale nie można zsynchronizować poprzez podłączenie do komputera

15. Totally closed OS, cannot sideload apps outside MS Marketplace. | I to jest dobre, im większa sprzedaż aplikacji, tym mniejsze ceny i lepsze tytuły
lepsze, pod warunkiem że MS pozwoli :>

16. System font size cannot be changed. | Zbędny bajer
MS wie lepiej

24. Cannot stream audio from video to Bluetooth devices (No A2DP). | iOS też tego nie potrafi
iOS to nie jest jedyny alternatywny do WP system mobilny, dla przykładu moja nokia z podobno failowym symbianem jakoś A2DP obsługuje

26. Cannot use Bluetooth keyboard. | Po co? Masz wygodną ekranówkę
widać znowu MS wie lepiej

28. Very limited customization option. | Ehh... Czy ty chcesz z kafelków zrobić sobie kółka?
nie, ale fajnie by było móc na przykład... zmienić ich kolor (ale na wybrany przez siebie, a nie wybrany z dwóch dostępnych)

31. Taskmanager has no option to shut down apps you don’t want running in the background. | Bo wyłączają się automatycznie...?
a jeżeli chcę sam o tym zdecydować? MS wie lepiej?

35. Tiny fonts in messages is very hard to read for those over 45. | Jak się nie dbało o wzrok, to teraz trudno czytać...
MS wie lepiej, jaki rozmiar czcionki jest najlepszy

39. Cannot close music player, can only pause. Music player on lockscreen will stay until you reboot. Be careful not to touch it in a meeting. | StopTheMusic z MarketPlace i po problemie.
ta funkcja powinna się IMO znaleźć w systemie

41. Cannot change lock screen orientation. | A po co mi to horyzontalny ekran, skoro to ekran blokady...
nie wiem po co, ale wychodzi na to że znowu MS wie lepiej, jaka orientacja jest lepsza

44. Cannot save draft sms messages. | Na co? Jak piszę wiadomość, to szkic mi nie potrzebny...
mi taka funkcja często się przydaje, ale widać, że MS wie lepiej, czego chcą użytkownicy

46. Cannot recognize phone numbers in sms or email to save or use as calling number. | ...
w symbianie tak można, no ale to jest failowy system :>

50. Apps are listed alphabetically with no way to group by category. Can be hard to find if you don’t remember the name. | Od tego jest silnik wyszukiwania aplikacji
a jeżeli ktoś woli sobie je poukładać np. w foldery?

61. No screenshots or app to do it. | kolejne aktualizacje poprawią to
przy okazji pewnie "poprawią" kompatybilność ze starszymi urządzeniami

62. No auto wallpaper changer and no app to do it. | zbędny bajer
MS wie lepiej

65. FM radio doesn’t work on speaker. | Bo kabel słuchawek jest anteną...
i nawet z podłączonymi słuchawkami nie można słuchać radia przez głośnik?

74. Wide difference in apps availability in different markets and users locked to one market. | A niby Android tak nie ma?
a nie można w androidzie wgrać tego .apk na telefon bez pośrednictwa marketu czy tam google play?

77. Wi-fi disconnects when screen sleeps. | Aby oszczędzać baterię?
być może, ale mając telefon WP chciałbym móc to zmienić

80. Cannot send/receive MMS without enabling 3G data connection. MMS does not use 3G data. | Owszem, MMS używa danych pakietowych.
ale dane pakietowe != 3G

84. Phone will wake up and display sms content on lockscreen when locked – a privacy violation. | Wyświetla tylko pasek push notification zawierający dosłownie 6 pierwszych słów z wiadomości. Fajna sprawa, bo pozwala określić czy wiadomość jest pilna czy nie.
brak możliwości zmiany - MS wie lepiej

86. No bluetooth file transfer. | Apple iOS również tego nie posiada.
to samo co w #24

89. No way to backup or export call history | Bo po co?
bo MS wie lepiej?

104. Zune can only be installed if you have an internet connection | Kto w dzisiejszych czasach nie ma Internetu?
należałoby się zastanowić, dlaczego połączenie z internetem jest tak niezbędnie potrzebne do instalacji zune
Wyobraź sobie teraz taką magie że jak masz telefon z Androidem i wbudowanym 2 GB pamięci to możesz sobie dołożyć 16 GB w postaci wolnej karty SD a tam masz ją wbudowaną na stałe.
Aha, czyli jak będę chciał tą pamięć powiększyć, albo jak mi się nadbrickuje, to po prostu kupuję nowy telefon?
Obrazek
There is no cloud. It's just someone else's computer.

Awatar użytkownika

jedrekk

Administrator
Posty: 1153
Rejestracja: 01 sie 2008, 14:50
Lokalizacja: Gdańsk/Gorzów Wielkopolski
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post10 cze 2012, 13:13

pc.qwerty pisze:
Aha, czyli jak będę chciał tą pamięć powiększyć, albo jak mi się nadbrickuje, to po prostu kupuję nowy telefon?
Prędzej w telefonie rozwali ci się procesor czy płyta główna niż pamięć NAND.

Ogólnie większość tego to dopierdzielanie się do rzeczy które są zbędne bądź w innych systemach ich zmiana też jest zdecydowanie utrudniona, bo nie jest to wymagane przez użytkowników.
Stacjonarka: Intel Core i9 9900 | MSI MEG Z390 ACE | 32 GB RAM DDR4 | AMD Radeon RX 6750 12 GB | Crucial P5 2TB M.2 | 2x Dell U2515H
MacBook Pro 16 2021: Apple M1 Pro 10C | 16 GB RAM DDR5 | Apple G13X | SSD 512GB
+ iPhone 13 Pro 128GB

Awatar użytkownika

pc.qwerty

Zasłużony użytkownik
Posty: 3276
Rejestracja: 01 lip 2010, 12:28
    Mac OS X Opera

Post10 cze 2012, 13:14

No fakt, może rzeczywiście użytkownicy nie chcą zmieniać dzwonków ani tapet.
There is no cloud. It's just someone else's computer.

Awatar użytkownika

Ciastex

Posty: 46
Rejestracja: 10 cze 2012, 1:55
    Windows 7 Chrome

Post10 cze 2012, 13:18

Po prostu jeśli ktoś kupuje telefon z WP7.5 doskonale się orientuje co jest możliwe, a co się zmieni na lepsze czy gorsze.

Swoją drogą, ja WP7.5 wcale nie zamierzałem mieć. Telefon wygrałem w konkursie Testuj z Orange i jestem bardzo zadowolony, że akurat Lumia 800 mi się trafiła.
..2@#$!2.asD?.CXdlccccccc
Acc@$^$?ss Vi%^$@#ion at #@$!..dvvvvvsf.!@?
TerM#?nat%@EEEEEEEEEEEEEEEEEEeeeeD578$%$#@

Awatar użytkownika

Conrado967

Zasłużony użytkownik
Posty: 1101
Rejestracja: 24 sie 2010, 21:45
Lokalizacja: Skorzów
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post10 cze 2012, 13:20

Farciarz...

Awatar użytkownika

PisarzKsiazkowicz

Moderator
Posty: 2149
Rejestracja: 27 sty 2010, 7:53
    Windows 7 Opera

Post10 cze 2012, 13:57

Polemizowałbym.

Awatar użytkownika

Rublik

Moderator
Posty: 2878
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:11
Lokalizacja: Brzesko
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post10 cze 2012, 14:09

Ja bym ją sprzedał i wreszcie kupił Tecsuna, a i jeszcze by trochę zostało :trollface:
A w sumie na chuj mi ten podpis xD

Awatar użytkownika

robi_10

Zasłużony użytkownik
Posty: 934
Rejestracja: 12 wrz 2011, 18:38
Lokalizacja: Gdynia
    Android Opera Mini
Kontakt:

Post10 cze 2012, 14:18

Bosz jaki hejt na WP, aż sobie niedługo chyba go zainstaluje i jestem ciekaw czy rzeczywiście jest sens tak hejtowac ten system

Awatar użytkownika

Ciastex

Posty: 46
Rejestracja: 10 cze 2012, 1:55
    Windows 7 Chrome

Post10 cze 2012, 14:24

robi_10 pisze:Bosz jaki hejt na WP, aż sobie niedługo chyba go zainstaluje i jestem ciekaw czy rzeczywiście jest sens tak hejtowac ten system
To jest możliwa instalacja WP na innych telefonach niż te sprzedawane wraz z nim?
..2@#$!2.asD?.CXdlccccccc
Acc@$^$?ss Vi%^$@#ion at #@$!..dvvvvvsf.!@?
TerM#?nat%@EEEEEEEEEEEEEEEEEEeeeeD578$%$#@

Awatar użytkownika

pc.qwerty

Zasłużony użytkownik
Posty: 3276
Rejestracja: 01 lip 2010, 12:28
    unknown Opera Mini

Post10 cze 2012, 14:30

Dzięki niggerom tak.
Rublik: DOBRZE
There is no cloud. It's just someone else's computer.

Awatar użytkownika

bsystem

Zasłużony użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: 03 lis 2010, 16:44
    Windows 7 Opera

Post10 cze 2012, 14:34

BRICK! :trollface:

IMHO każdy korzysta z takiego systemu jak mu się podoba, czy to iOS, Symbian, WP, Android czy LH, MacOS, Linuks etc...

Awatar użytkownika

robi_10

Zasłużony użytkownik
Posty: 934
Rejestracja: 12 wrz 2011, 18:38
Lokalizacja: Gdynia
    Android Opera Mini
Kontakt:

Post10 cze 2012, 14:42

Ciastex pisze:
robi_10 pisze:Bosz jaki hejt na WP, aż sobie niedługo chyba go zainstaluje i jestem ciekaw czy rzeczywiście jest sens tak hejtowac ten system
To jest możliwa instalacja WP na innych telefonach niż te sprzedawane wraz z nim?
HD2 ma duże możliwości. był wm, był ginger, był nawet ics, to teraz czas na wp7
Ostatnio zmieniony 10 cze 2012, 14:44 przez robi_10, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Ciastex

Posty: 46
Rejestracja: 10 cze 2012, 1:55
    Windows 7 Chrome

Post10 cze 2012, 14:43

A, bo HTC to telefony WP pierwszej generacji, więc w sumie możliwe.
..2@#$!2.asD?.CXdlccccccc
Acc@$^$?ss Vi%^$@#ion at #@$!..dvvvvvsf.!@?
TerM#?nat%@EEEEEEEEEEEEEEEEEEeeeeD578$%$#@

Awatar użytkownika

Ult1me

Administrator
Posty: 2415
Rejestracja: 05 sie 2008, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post10 cze 2012, 14:46

robi_10 pisze:Bosz jaki hejt na WP, aż sobie niedługo chyba go zainstaluje i jestem ciekaw czy rzeczywiście jest sens tak hejtowac ten system
To jest Techvortal, tutaj wszyscy hejtują nieznane. Urbana po prostu boli ten system dlatego, że nie można na nim zainstalować Opery, a dla niego jest to wyznacznik, czy coś można nazwać systemem operacyjnym czy nie. -.-

Wiele osób uważa, że jestem debilem, bo używam Symbiana (a teraz mam tymczasowo telefon z WM6.5.3). A niech hejtują! - mam wszystko co mi potrzeba. GG jest, Fejsik jest, kalendarz jest, ActiveSync włącznie z synchronizacją SMS do Exchange jest. Czego chcieć więcej?

Powiedzcie mi, jak często korzystacie np. z wideorozmów czy klawek BT w telefonach... No właśnie. Więc nie ma sensu wybrzydzać, że czegośtam nie obsługuje, jak korzysta z tego naprawdę mały mały procent ludzi.
Komputery:
Spoiler
Laptop (mój główny komputer): Acer Aspire 5750G | Intel Core i3 2330M (Sandy Bridge) 0.8-2.2GHz | Intel HM65 | 6GB RAM DDR3 | Intel HD Graphics 3000 + nVidia GeForce GT540M (nVidia Optimus) | Crucial MX100 256GB SSD | Broadcom 802.11n Network Adapter | Broadcom NetLink Gigabit Ethernet | Realtek ALC269 (+Dolby Advanced Audio)

Laptop służbowy: HP ProBook

Komputer brata (mój stary): Intel Pentium DualCore E6300 (2x 2.8@1.6-3.25 GHz EIST, 64bit, Intel-VT) | Gigabyte EP43T-UD3L (P43, ICH10) | 2x2 GB RAM DDR3 1066MHz GoodRAM | Palit GeForce GT220 | 2x500 GB (Seagate + SpinPoint F3)

Stacja do napraw: Intel Pentium 4 630 (3.00@2.43 GHz, 64bit, HT, Prescott) | ASUS P5GPL (Intel i915, ICH6) | 2x512 MB RAM DDR1 Kingston (PC-3200) | Gainward GeForce 7300 GT 256 MB DDR2 | jakiś dysk :)

Komputer na części: Intel Pentium III 600 MHz Slot 1 | ASUS P3B-F | 128 MB SDR SDRAM | GeForce 2 MX400 (?) | Seagate 8.4GB PATA

Lumia 625
Dowódca Grupy Odwetowej Mafii C-QUAM, łączącej fanów fal długich, średnich i krótkich, nak***iania kabli j**anych, France Bleu Alsace, The Mighty KBC, Voice of Korea, Warszawskiej Radiostacji Centralnej z najwyższym masztem świata Konstantynowie koło Gąbina, oraz Radiowego Centrum Nadawczego z prawie najwyższymi masztami w Solcu Kujawskim

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 22 gości