Dyskusja o wszelkich urządzeniach przenośnych, tabletach, smartfonach, telefonach komórkowych i innych gadżetach.
Awatar użytkownika

domel

Zasłużony użytkownik
Posty: 581
Rejestracja: 13 wrz 2008, 17:48
Lokalizacja: Garbatka Letnisko
    Windows XP Firefox

Post29 sty 2010, 20:43

Nie wiem czy to dobry dział, mam problem z aparatem wymienionym w temacie. Aparat był używany praktycznie co tydzień, został odstawiony na 3 miechy teraz to już z 4 :P w każdym bądź razie po włożeniu baterii aparat nie reaguje nawet na USB wyjmowanie karty pamięci, zmiana baterii nic nie daje jedyną reakcją było kiedyś zaświecenie się wyświetlacza na biało na chwilę ale to raz i nic więcej podejrzewam że padło oprogramowanie ale jak je zmienić to już nie wiem, czekam na wasze odpowiedzi.

Awatar użytkownika

Ult1me

Administrator
Posty: 2415
Rejestracja: 05 sie 2008, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
    Windows 7 Opera
Kontakt:

Post29 sty 2010, 20:47

domel pisze:Nie wiem czy to dobry dział, mam problem z aparatem wymienionym w temacie. Aparat był używany praktycznie co tydzień, został odstawiony na 3 miechy teraz to już z 4 :P w każdym bądź razie po włożeniu baterii aparat nie reaguje nawet na USB wyjmowanie karty pamięci, zmiana baterii nic nie daje jedyną reakcją było kiedyś zaświecenie się wyświetlacza na biało na chwilę ale to raz i nic więcej podejrzewam że padło oprogramowanie ale jak je zmienić to już nie wiem, czekam na wasze odpowiedzi.
Z tego co wiem oprogramowanie się wgrywa na kartę pamięci, aparat czytając kartę sprawdza czy tam jest soft, i daje komunikat o zgodę.

Awatar użytkownika

domel

Zasłużony użytkownik
Posty: 581
Rejestracja: 13 wrz 2008, 17:48
Lokalizacja: Garbatka Letnisko
    Windows XP Firefox

Post29 sty 2010, 20:48

Tylko jak on to wykryje jak nawet się nie włącza. :kwasny:

Awatar użytkownika

SzymekRak

Zasłużony użytkownik
Posty: 548
Rejestracja: 09 lip 2008, 11:55
Lokalizacja: gdzieś bardzo daleko
    Windows XP Firefox

Post29 sty 2010, 21:36

Być może aparat ma głęboko wbudowany bootloader i wciskając kombinację przycisków można go zmusić do wgrania softu mimo wszystko.
W podobny sposób można uratować BIOS komputera, ROM PDA/palmofonu itp, więc może i na aparat jest jakiś sposób.

Awatar użytkownika

domel

Zasłużony użytkownik
Posty: 581
Rejestracja: 13 wrz 2008, 17:48
Lokalizacja: Garbatka Letnisko
    Windows XP Firefox

Post29 sty 2010, 22:04

Wiecie w opisie aparatu pisze że ma Windowsa XP :P ale coś mi się nie chce wierzyć w to może jedynie jądro czy coś innego żeby chociaż wykryło go pod USB to już bym chociaż spróbował zmienić softa.

Awatar użytkownika

SzymekRak

Zasłużony użytkownik
Posty: 548
Rejestracja: 09 lip 2008, 11:55
Lokalizacja: gdzieś bardzo daleko
    Windows XP Firefox

Post30 sty 2010, 12:18

Windows XP Embedded? Wątpię, żeby aparat miał procesor x86. Bardziej prawdopodobne, że ma Windows CE.

Awatar użytkownika

PisarzKsiazkowicz

Moderator
Posty: 2149
Rejestracja: 27 sty 2010, 7:53
    Windows XP Opera

Post30 sty 2010, 14:05

Ech...
Oni napisali Windows, w sensie - synchronizuje się z systemem Windows. Chodzi o to oprogramowanie EasyShare, co instalujesz w systemie, by kopiować zdjęcia (i ew. obrabiać je).

Ty natomiast mówisz o firmware.
http://wwwpl.kodak.com/global/mul/servi ... =EKN035311

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości