Strona 1 z 2

Hackintosh na moim PC

: 12 paź 2016, 10:35
autor: winuser
Chce postawić Maca na HDD, żeby zacząć z niego korzystać na codzień, VM mnie nie zadowala. W związku z tym pytanie do Was. na hamac.pl doczytałm, że najlepiej instalować z Clovera, mam zrobiony pendrive z nim, drugi z RecoveryHD. Działom zgodnie z tym poradnikiem i tym. Clovera mam na jednym pendrive, obraz instalacyjny na drugim. No i tutaj mam zagwostkę. Odpalam z parametrem nv_disable=1 - instalator niby się ładuje (logo Apple), ale dalej nic się nie dzieje. Do Clovera dodałem kexty na audio i LAN, config.plist wziąłęm z haswell Z87 bo do mojej płyty nie ma configu w sieci. Zainstalować się da, bo koleś z tamtego forum ma OS X na tym mobo, ale nie mogę się z typem skontaktować, a tematu nie ma sensu tam pisać, bo forum leży i kwiczy.
Próbowałem również zbootować distro (padło na Niresh Mavericks), tam mogę wejść w instalator, po przygotowaniu dysku instalacja najpierw zawieszała się na "pozostały czas 14 minut", po kilku rebootach przeszła do "pozostało 8 minut" i tak sobie wisiała.
Sprzęt z podpisu:
Intel Core i3-4170 @3.70GHz | MSI B85M-G43 | Zotac GeForce GTX 750 Ti 1GB | 16 GB RAM Crucial Ballistix Sport 1600Mhz 9-9-9-24| Patriot Blaze SSD 120 GB | drugi HDD WD Blue 500GB, na któym chcę mieć MacOS | Windows 10 x64 na UEFI GPT

Hackintosh na moim PC

: 12 paź 2016, 13:47
autor: jedrekk
Może zacznij od spróbowania z integrą?

Hackintosh na moim PC

: 27 lis 2016, 4:30
autor: Onset
Mały odkop, ale to też wynika z doedukowania się w tej sprawie.


Poleć z tym tematem:
https://www.tonymacx86.com/threads/unib ... pc.200564/

U mnie poszło za pierwszym razem, tylko fakt faktem - mam inną grafę. Próbowałeś w ogóle bez kextów to odpalać?

Jak chcesz, to mogę Ci reuploadować mirror z USB do tego celu. (Na nim mam już wrzucone kexty których używam i mi działają). Mobo mamy te same z czego widzę.

Hackintosh na moim PC

: 27 lis 2016, 21:07
autor: winuser
@Onset jeśli nasz, to chętnie przyjmę :) Właśnie się edukuję w tym temacie ;)
Na razie lecę na nireshu bez akceleracji i jest dość średnio (pomijam że to Mavericks).
Co do instalacji spod Clovera - próbowałem na zestawie domyślnych kextów i dodałem też te niby pasujące do mobo. Za każdym razem to samo - zwiechy instalatora.

Hackintosh na moim PC

: 27 lis 2016, 21:10
autor: Onset
A ładowałeś ustawienia domyślne BIOSu i modyfikowałeś je pod Maka?

Spox, w wolnej chwili podrzucę. Albo podeślę Tobie instalkę vanilli, którą sobie wypalisz na maszynce z OS Xem. Jak uważasz. :)

Hackintosh na moim PC

: 28 lis 2016, 9:57
autor: winuser
Ustawienia domyślne ładowałem, pod Maca jak dobrze pamiętam trzeba przestawić Execute Disable Bit i wyłączyć VT-d. Próbowałem też postawić retaila z Clovera na zintegrowanej grafice, ale z podobnym rezultatem - kernel panic.
Obojętne, możesz podesłać też instalkę (byle by poprawnie się zainstalowała), semi-sprawny OS X jeszcze mam ;)

Hackintosh na moim PC

: 28 lis 2016, 11:09
autor: Onset
U mnie VT-d działa bezproblemowo.

Spoko, może masz schrzanione distro.

Wyślę Tobie instalkę i zainstalujesz sobie przez Multibeasta.

Będziemy debugować. ;)

Hackintosh na moim PC

: 28 lis 2016, 13:01
autor: robi_10
Z tego co pamiętam, to Kimu odradzał mi UniBeasta & MultiBeasta, bo w przyszłości jest z tym więcej problemów niż pożytku. Niby odpalał się i nawet działał, ale powstał problem z dźwiękiem i procesor działa bez sensownego zarządzania energią (NullCPU).

Hackintosh na moim PC

: 28 lis 2016, 14:45
autor: Onset
Dużo rzeczy ułatwia, łatwiej się to konfiguruje, u mnie działa. Legit 100%. No scam. :trollface:


Myślę, że z update nie będzie też większego problemu. Kwestia rekonfiguracji bootloadera, a to można zrobić z łapy zawsze. ;)

Hackintosh na moim PC

: 28 lis 2016, 17:52
autor: Captain
Nie wiem,ale ludy tępią na grupach FB, forach za używanie Unibeastów i innych pierdółek.

Hackintosh na moim PC

: 29 lis 2016, 2:33
autor: robi_10
Niezbyt tam jest nawet cokolwiek do konfigurowania...

Hm, ale to bazowało na Chameleonie, więc raczej nie ma szans na bezproblemowy update w przyszłości - chyba że przez rok coś się w tej kwestii zmieniło. Ogólnie też słyszałem i w zasadzie doświadczyłem - do postawienia dla testów zdecydowanie fajne, ale na dłuższą metę chyba lepiej przemęczyć się bez gotowców.

Hackintosh na moim PC

: 29 lis 2016, 17:56
autor: Captain
Generalnie Hacki to tym Cloverem się konfiguruje, bo na dłuższą metę używanie Clovera powoduje bez awaryjne działanie.

Hackintosh na moim PC

: 04 gru 2016, 1:14
autor: pc.qwerty
No można postawić OS X za pomocą cudownych narzędzi tonymacx86 i bać się każdej aktualizacji (przypomnę, że jeszcze w czasach OSX 10.8 'instalacja' AppleHDA tym wynalazkiem wciskała na chama sterownik z wersji 10.6), albo posiedzieć trochę dłużej przy instalacji i później używać systemu jak na maku.

Hackintosh na moim PC

: 28 maja 2017, 9:41
autor: winuser
Dobra, wracamy do tematu :D Zasięgnąłem wiedzy i na moim Lenovo P580 nie powinno być za dużo problemów z instalacją Sierry. Wedle tego: https://www.reddit.com/r/hackintosh/com ... s_overdue/
Mam tylko jeden problem - pendrive z Unibeastem próbowałem robić pod iMaciem na El Captain i Unibeast za każdym razem twierdził, że plik z instalką czy to Sierry czy El Captaina jest nieprawidłowy i nie może zostać użyty. Teraz już nie mam dostępu do fizycznego Maca, ale chciałbym sobie stworzyć USB pod Maciem zainstalowanym na maszynie wirtualnej. Stąd pytanie do Was - ma ktoś pewny, sprawdzony Install OS X Sierra.app? To, co jest w sieci nie chce mi działać niestety.

Hackintosh na moim PC

: 29 maja 2017, 6:09
autor: Captain
Z tego co wiem to ISO możesz zaciągnąć na maszynie wirtualnej z app store.